PGNiG Superliga wstrzymana

Piłka ręczna
PGNiG Superliga wstrzymana
fot. Cyfrasport

W czwartek władze Superligi piłki ręcznej poinformowały o zawieszeniu rozgrywek aż do odwołania w związku z rozwijającym się w Polsce koronawirusem. Wystosowały w tej sprawie oficjalny komunikat.

Komunikat Superligi sp. z o.o. o zawieszeniu rozgrywek

 

W związku z rozwijającą się sytuacją epidemiologiczną spowodowaną SARS-CoV-2, a także stosując się do rekomendacji Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, Superliga Sp. z o.o., odpowiedzialna za zarządzanie rozgrywkami PGNiG Superligi i PGNiG Superligi Kobiet, podjęła decyzję o wstrzymaniu rozgrywek aż do odwołania.

 

ZOBACZ TEŻ: Energa Basket Liga zawieszona z powodu koronawirusa

 

Decyzja ta podyktowana jest troską o zdrowie i bezpieczeństwo zawodników biorących udział w rozgrywkach, sztabów szkoleniowych oraz wszystkich pracowników klubów zaangażowanych w organizację meczów. O dalszych decyzjach będziemy na bieżąco informować.

 

 

W Polsce zawieszone zostały także rozgrywki Energa Basket Ligi. Poza granicami kraju wstrzymano także NBA, ligi siatkarskie we Włoszech. Pod znakiem zapytania stoją również turnieje tenisowe zaplanowane na najbliższe tygodnie.

 

Epidemia zapalenia płuc wywoływanego przez nowy rodzaj koronawirusa wybuchła w grudniu w Wuhan w środkowych Chinach. Według oficjalnych danych potwierdzono dotychczas ponad 126 tys. przypadków zakażenia i ok. 4,6 tys. zgonów spowodowanych wirusem. W Polsce stwierdzono do tej pory 47 przypadków zakażenia.

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

 

CM, pgnig-superliga.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie