PlusLiga, LSK i Krispol 1 Liga wstrzymane!

Siatkówka
PlusLiga, LSK i Krispol 1 Liga wstrzymane!
fot. PAP
Rozgrywki lig siatkarskich do tej pory odbywały się bez udziału kibiców. Teraz zostały całkowicie wstrzymane

Polska Liga Siatkówki S.A. wstrzymała do odwołania wszystkie ligowe rozgrywki, którymi zarządza, czyli PlusLigę, Ligę Siatkówki Kobiet i Krispol 1 Ligę. Wszystko przez rozwijającą się epidemię koronawirusa.

Do zawieszonych rywalizacji dołączają ligi siatkarskie. Poinformowały o tym władze PLS publikując oficjalne oświadczenie. Poniżej jego treść:

 

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa COVID-19, a co za tym idzie kolejnymi administracyjnymi decyzjami władz rządowych, samorządowych czy epidemiologicznych, Polska Liga Siatkówki S.A. wstrzymuje do odwołania wszystkie ligowe rozgrywki, którymi zarządza, tj. PlusLigę, Ligę Siatkówki Kobiet oraz KRISPOL 1. Ligę.

 

Podobną decyzję podjęły zarządy Polskiej Ligi Koszykówki S.A. (Energa Basket Liga) oraz Superligi Sp. z o. o. (PGNiG Superliga).

 

ZOBACZ TEŻ: Energa Basket Liga zawieszona z powodu koronawirusa

 

Przerwa w rozgrywkach PlusLigi oraz Ligi Siatkówki Kobiet obowiązuje od dzisiaj, tj. 12 marca (z wyłączeniem KRISPOL 1. Ligi, która w sobotę 14 marca zakończy ostatnią kolejkę fazy zasadniczej i od 15 nastąpi nastąpi przerwa w rozgrywkach).

 

 

– Poza oczywistymi względami epidemiologicznymi, którą są kluczowe, coraz większa liczba naszych klubów nie tylko nie ma gdzie rozgrywać meczów, lecz nawet trenować, bowiem w wielu miejscach w Polsce władze samorządowe zamykają obiekty szkolne czy obiekty Miejskich Ośrodków Sportu i Rekreacji – mówi Paweł Zagumny, prezes PLS. – Już w tej chwili nie mają gdzie trenować drużyny z Będzina, od poniedziałku z Warszawy. W takich warunkach zawodowy sport po prostu nie może mieć miejsca – dodaje.

 

ZOBACZ TEŻ: PGNiG Superliga wstrzymana

 

Zarząd PLS jednocześnie dodaje, że trwają zaawansowane prace nad korektą systemu rozgrywek, tak by wymuszona przerwa nie skutkowała zakończeniem rywalizacji w naszych ligach. Dalszymi losami rozgrywek zajmie się jutro na posiedzeniu Rada Nadzorcza PLS.

 

Liczymy, że po poprawie sytuacji epidemiologicznej w naszym kraju, wszystkie ligi dokończą w skróconej formie rozgrywki i wyłonią mistrzów Polski oraz ekipę, która awansuje do PlusLigi.

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

CM, Polsat Sport, Plusliga.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze