Rozgrywki Ligi Mistrzów i Ligi Europy zawieszone?

Piłka nożna
Rozgrywki Ligi Mistrzów i Ligi Europy zawieszone?
fot. PAP
Rozgrywki Ligi Mistrzów i Ligi Europy mają zostać wstrzymane.

Wobec rosnącego zagrożenia związanego z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, odwołano lub zawieszono wiele imprez masowych, w tym wydarzeń sportowych. Zdaniem hiszpańskich dziennikarzy, podobnym tropem ma pójść UEFA i zawiesić rozgrywki obecnego sezonu Ligi Mistrzów i Ligi Europy.

Informację o możliwym zawieszeniu najbardziej prestiżowych rozgrywek klubowych na świecie podali dziennikarze "Marca" i "Mundo Deportivo". Przekonują, że ze względu na pandemię koronawirusa, UEFA planuje zawiesić Ligę Mistrzów i Ligę Europy.

 

Powodem takiego stanu rzeczy ma być m.in. wykrycie choroby u zawodnika Juventusu Daniele Ruganiego oraz nałożenie na piłkarzy Realu Madryt 15-dniowej kwarantanny.

 

ZOBACZ TEŻ: Rozgrywki na szczeblu centralnym będą kontynuowane, ale bez kibiców

 

Do tej pory zostały zawieszone m.in. rozgrywki Serie A, La Liga, a w czwartek podjęto decyzję o wstrzymaniu PlusLigi, Ligi Siatkówki Kobiet i Krispol 1. Ligi. Mecze Premier League, PKO Ekstraklasy i Fortuna 1 Ligi będą się zaś odbywały przy pustych trybunach.

 

Ewentualna decyzja UEFA oznaczałaby, że nie zostaną rozegrane najbliższe mecze Manchesteru City z Realem Madryt, Juventusu z Olympique Lyon, Bayernu Monachium z Chelsea oraz Barcelony z SSC Napoli. Mogłoby to oznaczać koniec sezonu, ponieważ w napiętym grafiku klubów trudno byłoby znaleźć zastępcze terminy na rozegranie zaległych spotkań.

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

AŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze