PZPN nie zawiesił rozgrywek. Przygotował plan awaryjny

Piłka nożna
PZPN nie zawiesił rozgrywek. Przygotował plan awaryjny
fot. PAP
Prezes PZPN Zbigniew Boniek w towarzystwie Prezesa Ekstraklasy S.A. Marcina Animuckiego

Jak zapewnia Polski Związek Piłki Nożnej, rozgrywki na szczeblu centralnym będą kontynuowane, co nie zmienia faktu, że ich formuła i regulamin rozgrywania spotkań ulegną gruntownym zmianom. W niższych klasach rozgrywkowych mecze zostały zawieszone.

Drużyny PKO Ekstraklasy, Fortuna I i II ligi będą grały nadal według ustalonego terminarza, ale bez udziału publiczności. Taką decyzję podjął PZPN w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa na terenie Polski. Jeżeli dalsze rozgrywanie meczów okaże się niemożliwe, wówczas ustalony zostanie nowy termin do ich przeprowadzenia. Według ustaleń, sezon piłkarski może zakończyć się później, ale przesunięcie w kalendarzu nie przekroczy siedmiu dni.

 

"Trzeba mieć plan, co w takiej nadzwyczajnej sytuacji zrobimy z ligą. Kto mistrzem, kto spada, kto awansuje. Sytuacja jest tak poważna, że Włochy, w których futbol jest religią zamknęły rozgrywki. Jesteśmy w Europie, musimy się liczyć, że u nas będzie podobnie" - powiedział w rozmowie z Polsatsport.pl Zbigniew Boniek. 

 

ZOBACZ TEŻ: Wszyscy zawodnicy Realu Madryt poddani kwarantannie!

 

Treść oficjalnego komunikatu PZPN:

 

 

Jeżeli nie uda się dokończyć sezonu, o mistrzostwie zadecyduje ostatnia w pełni rozegrana kolejka. Pominięte zostaną baraże o awans do PKO Ekstraklasy i Fortuna I ligi, a drużyny z trzecich miejsc bezpośrednio awansują klasę wyżej.

 

Do 29 marca wstrzymano wszystkie mecze od III ligi w dół, a także rozgrywki młodzieżowe.

 

ZOBACZ TEŻ: Druzgocąca decyzja. Inter wycofuje się ze wszystkich rozgrywek!

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

 

W tej wyjątkowej sytuacji telewizja Polsat podjęła decyzję o tym, aby oprócz 3 transmisji emitowanych na kanałach sportowych Polsatu, jeśli tylko warunki techniczne pozwolą, kibice mieli możliwość obejrzenia za darmo pozostałych meczów na stronie www.ipla.tv. Z każdego takiego stadionu zostanie wyemitowany sygnał z jednej kamery. Jest to wyjście naprzeciw społeczności kibiców Fortuna 1 Liga i będzie obowiązywało już od najbliższej kolejki ligowej.

kl, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze