Aluron Virtu CMC Zawiercie zawiesza treningi

Siatkówka
Aluron Virtu CMC Zawiercie zawiesza treningi
fot. Cyfrasport
Władze Aluron Virtu CMC Zawiercie podjęły decyzję o zawieszeniu treningów pierwszej drużyny.

W związku z zawieszeniem rozgrywek PlusLigi ze względu na rozprzestrzenianie się koronawirusa oraz mając na uwadze zdrowie nie tylko siatkarzy i sztabu szkoleniowego, ale także ich rodzin, władze Aluron Virtu CMC Zawiercie podjęły decyzję o zawieszeniu treningów pierwszej drużyny.

Hala OSiR II przy ul. Blanowskiej 40 została zamknięta dla osób postronnych, a wstęp do niej miały jedynie dwie trenujące w niej drużyny seniorskie – siatkarze oraz piłkarze ręczni Viretu CMC Zawiercie. Podjęte środki bezpieczeństwa pozwalały zminimalizować ryzyko zakażenia koronawirusem.

 

Zobacz także: FIVB przełożyła mecze siatkarskiej Ligi Narodów

 

"Głęboko wierzymy, że uda się wrócić do ligowej rywalizacji i dokończyć sezon w PlusLidze, zwłaszcza że wciąż pozostajemy w grze o awans do fazy play-off. Musimy jednak patrzeć realnie, więc zdajemy sobie sprawę, że odwieszenie rozgrywek ligowych najprawdopodobniej nastąpi nie wcześniej niż za kilka tygodni. W związku z tym, mając jednocześnie na uwadze nawarstwiające się zmęczenie spowodowane rozegraniem 28 spotkań w ciągu 4,5 miesiąca (co daje średnią około 1,5 meczu na tydzień), sztab szkoleniowy w porozumieniu z Zarządem klubu podjął decyzję o zawieszeniu zajęć do 22 marca włącznie. Pozwoli to z jednej strony naszym siatkarzom na regenerację i wzmocnienie odporności organizmu, a z drugiej wykluczy konieczność wychodzenia z domu. Liczymy, że pozwoli to wrócić w zdrowiu i z pełną energią do gry, gdy sytuacja epidemiologiczna w kraju zostanie unormowana" – przeczytaliśmy w komunikacie klubu z Zawiercia.

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

RM, aluronvirtucmc.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze