Arteta zabrał głos po wykryciu koronawirusa

Piłka nożna
Arteta zabrał głos po wykryciu koronawirusa
fot. PAP

Menedżer Arsenalu Mikel Arteta został zakażony koronawirusem. Po czwartkowym oświadczeniu klubu, Hiszpan sam skomentował ostatnie wydarzenia. "Dziękuje wszystkim za wsparcie. Czuje się już lepiej" - napisał za pośrednictwem Twittera.

W czwartkowy wieczór Arteta otrzymał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. Do zarażenia miało dojść podczas ostatniego meczu Arsenalu w Lidze Europy, kiedy to mierzyli się z Olympiakosem. Klub z Londynu zdementował jednak tę możliwość. Hiszpan zachorował w innych okolicznościach.

Informacja o zakażeniu Artety zmieniła postrzeganie koronawirusa przez piłkarskie środowisko w Anglii. W piątek Premier League zawiesiła rozgrywki co najmniej do kwietnia. Lawina komentarzy i opinii spowodowała, że Hiszpan skomentował ostatnie wydarzenia i podziękował za życzenia powrotu do zdrowia.


"Dziękuję za miłe słowa i wsparcie. Czuje się lepiej. Stajemy przed ogromnym i nieprzewidywalnym wyzwaniem. Zdrowie jest teraz najważniejszą kwestią. Chrońmy się nawzajem, przestrzegając zaleceń. Tylko w ten sposób zwalczymy to razem. Brawa dla Premier Leauge za jedyną słuszną decyzję" - napisał na swoim oficjalnym koncie na Twitterze.

Niemiecki piłkarz zaatakowany przez koronawirusa. Zaraził się podczas imprezy

Z powodu epidemii koronawirusa rozgrywki piłkarskie w Anglii zostały zawieszone do 3 kwietnia - poinformowano w piątek. - To była jednogłośna decyzja - napisano w komunikacie po spotkaniu władz ligowych.

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

MM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie