Boruc poddany kwarantannie

Piłka nożna
Boruc poddany kwarantannie
fot. PAP/PA
Artur Boruc został - podobnie jak czterech innych pracowników AFC Bournemouth - został objęty kwarantanną i poddany testowi na obecność koronawirusa.

Były bramkarz piłkarskiej reprezentacji Polski Artur Boruc został - podobnie jak czterech innych pracowników klubu angielskiej ekstraklasy AFC Bournemouth - został objęty kwarantanną i poddany testowi na obecność koronawirusa.

Boruc - jak podaje oficjalna strona klubu - miał objawy typowe dla koronawirusa. "Bramkarz Artur Boruc i czterech innych pracowników zostali objęci kwarantanną, zgodnie z zaleceniami rządu i w trosce o zdrowie publiczne" - poinformowało Bournemouth w oficjalnym oświadczeniu.

 

Menedżer Arsenalu ma koronawirusa

 

Jednocześnie zaznaczono, że u żadnego z nich nie ma pozytywnego testu na koronawirus, ale klub zapewnił, że na bieżąco będzie monitorował sytuację.Wcześniej chorobę zdiagnozowano u piłkarza Chelsea Calluma Hodsona-Odoiego, a także u trenera Arsenalu Mikela Artety. Zarażony wirusem jest także m.in. piłkarz Juventusu Turyn Daniele Rugani.

 

Pandemia zapalenia płuc wywoływanego przez nowy rodzaj koronawirusa wybuchła w grudniu w Wuhan w środkowych Chinach. Według oficjalnych danych potwierdzono dotychczas ponad 126 tys. przypadków zakażenia i ok. 4,9 tys. zgonw zarażonych wirusem. W Polsce odnotowano 61 przypadków choroby, w tym jeden śmiertelny.

 

Niemiecki piłkarz zaatakowany przez koronawirusa. Zaraził się podczas imprezy

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

A.J., PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie