FIVB przełożyła mecze siatkarskiej Ligi Narodów

Siatkówka
FIVB przełożyła mecze siatkarskiej Ligi Narodów
fot. Cyfrasport
Przełożenie Ligi Narodów krzyżuje plany przygotowań do igrzysk olimpijskich w Tokio

W obliczu trwającej epidemii koronawirusa i po uważnych konsultacjach ze wszystkimi uczestniczącymi narodowymi federacjami oraz odpowiednimi władzami i ich poparciu, zarząd FIVB podjął decyzję o przełożeniu Siatkarskiej Ligi Narodów 2020 na czas po Igrzyskach Olimpijskich Tokio 2020.

- Mimo iż wszyscy czekaliśmy niecierpliwie na wspaniałe momenty w VNL, obecna sytuacja na świecie jest bezprecedensowa i dla ochrony zdrowia i dobra naszych zawodników, oficjeli i kibiców, co jest najwyższym priorytetem FIVB, uznano że taki środek zapobiegawczy jest w najlepszym interesie wszystkich, których to dotyczy - napisano w komunikacie.

 

Anastasi zabrał głos ws. epidemii koronawirusa we Włoszech

 

Decyzja o przełożeniu VNL ma zagwarantować zawodnikom możliwość skupienia się na własnym zdrowiu i formie oraz pozwolić krajowym ligom, które musiały teraz zawiesić swoje mecze, rozegrać do końca sezon, gdy sytuacja ulegnie poprawie. FIVB patrzy oczywiście z optymizmem w przyszłość i czujemy się zobowiązani do rozegrania naszych zawodów po igrzyskach olimpijskich.

 

- FIVB solidaryzuje się Wami wszystkimi w tym trudnym czasie i przekazuje najszczersze wyrazy współczucia wszystkim dotkniętym zaistniałą sytuacją. Będziemy też nadal ściśle z Wami współpracować, by znaleźć dla mnich odpowiedni przyszły termin - dodano.

 

Bundesliga odwołana! Niemcy nie wyłonią siatkarskiego mistrza

 

Wcześniej Polska Liga Siatkówki S.A. wstrzymała do odwołania wszystkie ligowe rozgrywki, którymi zarządza, czyli PlusLigę, Ligę Siatkówki Kobiet i Krispol 1 Ligę.

 

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa COVID-19, a co za tym idzie kolejnymi administracyjnymi decyzjami władz rządowych, samorządowych czy epidemiologicznych, Polska Liga Siatkówki S.A. wstrzymuje do odwołania wszystkie ligowe rozgrywki, którymi zarządza, tj. PlusLigę, Ligę Siatkówki Kobiet oraz KRISPOL 1. Ligę.

 

Przerwa w rozgrywkach PlusLigi oraz Ligi Siatkówki Kobiet obowiązuje od 12 marca (z wyłączeniem KRISPOL 1. Ligi, która w sobotę 14 marca zakończy ostatnią kolejkę fazy zasadniczej i od 15 nastąpi nastąpi przerwa w rozgrywkach).

 

Zarząd PLS jednocześnie dodaje, że trwają zaawansowane prace nad korektą systemu rozgrywek, tak by wymuszona przerwa nie skutkowała zakończeniem rywalizacji w naszych ligach. Dalszymi losami rozgrywek zajmie się na posiedzeniu Rada Nadzorcza PLS.

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

PZPS, WŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze