Ignaczak wystosował apel do kibiców. "Są rzeczy ważne i ważniejsze"

Siatkówka

Były reprezentant Polski w piłce siatkowej Krzysztof Ignaczak nie pozostał obojętny na rozprzestrzeniającą się epidemię koronawirusa. - Siatkarska rodzina musi się zjednoczyć. Pozostańmy w domach, spędźmy najbliższy czas z rodziną. Odkurzcie stare gry planszowe, ćwiczcie w domu. Są rzeczy ważne i ważniejsze - powiedział "Igła".

Ze względu na zagrożenie ze strony koronawirusa, postanowiono zawiesić wiele lig piłkarskich oraz siatkarskich na całym świecie. Wiadomo już, że rozbrat z emocjami sportowymi czeka kibiców m.in. PKO Ekstraklasy, Fortuna 1 Ligi, PlusLigi, Ligi Siatkówki Kobiet, Premier League, La Liga czy Serie A. Nie wiadomo także czy tegoroczny Totolotek Puchar Polski zostanie w ogóle dokończony.

 

Jednym ze sposobów na powstrzymanie rozprzestrzeniania się wirusa jest pozostanie w domu i ograniczenie kontaktu z ludźmi. Nic więc dziwnego, że na promocję takiego rozwiązania zdecydowało się wiele gwiazd ze świata sportu i show biznesu. Do akcji postanowił włączyć się były reprezentant Polski - Ignaczak.

 

Zobacz także: Anastasi zabrał głos ws. epidemii koronawirusa we Włoszech

 

- Moi drodzy, są rzeczy ważne i ważniejsze. Powinniśmy na poważnie potraktować dwutygodniowy okres kwarantanny i unikać w tym czasie skupisk. Słuchajmy mądrych ludzi, którzy wiedzą, co zrobić, by ograniczyć postępowanie epidemii. Możemy odkurzyć stare gry planszowe, a nawet wykonać wiele ćwiczeń, gwarantujących pozostanie naszego ciała w dobrej formie. Nie trzeba mieć sztang, a do dobrego treningu wystarczą nam krzesła, a nawet imitujące ciężary słoiki - powiedział były prezes Asseco Resovii.

 

Ignaczak zaapelował również o odpowiedzialność.

 

- Dajmy sobie te dwa tygodnie, by wszystko wróciło do normy. Bądźmy odpowiedzialni. Niektórzy nie są w grupie ryzyka, ale pamiętajmy o starszych osobach. Miejmy na uwadze naszych sąsiadów i spędzajmy czas w przestrzeniach otwartych, unikajmy przy tym tych zamkniętych. Zostańmy najlepiej w domu. Sportowe środowisko potrafi się jednoczyć w trudnych chwilach, ale to samo tyczy się wszystkich Polaków. Jestem przekonany, że zdamy ten egzamin w stu procentach - zakończył.

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

KN, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie