PGE Ekstraliga: Przełożono dwie pierwsze kolejki

Żużel
PGE Ekstraliga: Przełożono dwie pierwsze kolejki
fot. Cyfrasport

Z powodu rozprzestrzeniania się koronawirusa zostały przełożone dwie pierwsze kolejki ekstraligi żużlowej. Rozgrywki miały ruszyć 3 kwietnia, a rozpoczną się dwa tygodnie później.

Decyzja została podjęta przez Ekstraligę Żużlową w porozumieniu z radą nadzorczą, Polskim Związkiem Motorowym i klubami.

 

"Zasada, która nam przyświeca i która będzie przyświecać, to bezpieczeństwo wszystkich uczestników PGE Ekstraligi 2020 oraz rozgrywanie meczów z udziałem kibiców. Sport w obecnej sytuacji musi zejść na drugi plan. Doskonale zdajemy sobie jednak sprawę również z finansowych aspektów funkcjonowania klubów i zawodników. Cały czas przyglądamy się sytuacji i będziemy stosowali się do decyzji podejmowanych przez władze państwowe. Jesteśmy przygotowani na wszelkie warianty związane z kolejnymi decyzjami dotyczącymi rozgrywek, ale w tym momencie wszyscy powinniśmy skupić się przede wszystkim na tym, aby ograniczyć, na ile możemy, zagrożenia" – powiedział cytowany w komunikacie prezes Ekstraligi Wojciech Stępniewski.

 W zależności od rozwoju sytuacji, ewentualne dalsze decyzje mają być podejmowane do 1 kwietnia.

Zobacz także: Europejskie puchary w siatkówce zawieszone

Rozgrywki rozpoczną się więc od trzeciej kolejki zaplanowanej na 17 i 19 kwietnia. Mecze pierwszej rundy zostały przełożone na 24 i 26 kwietnia, a drugiej na 12 i 14 czerwca.

MM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze