PŚ w biathlonie: Szóste miejsce Hojnisz-Staręgi w sprincie

Monika Hojnisz-Staręga po raz piąty z rzędu zajęła miejsce w pierwszej dziesiątce zawodów Pucharu Świata w biathlonie. W piątek była szósta w sprincie na 7,5 km w Kontiolahti. Zwyciężyła Niemka Denise Herrmann, która triumfowała też w klasyfikacji tej konkurencji.

Herrmann, która w przeszłości startowała w biegach narciarskich, raz jeszcze przekonała o swojej szybkości na trasie. Miała jeden niecelny strzał i uzyskała 20,1 s przewagi nad drugą w piątek rodaczką Franziską Preuss, która na strzelnicy miała taki sam wynik. Trzecie miejsce zajęła Norweżka Tiril Eckhoff, która straciła do zwyciężczyni nieco ponad pół minuty, ale musiała pokonać dwie karne rundy.

Hojnisz-Staręga strzelała bezbłędnie. Od Herrmann była jednak wolniejsza o 47,3 s. Wyniki będą uwzględnione w sobotnim biegu na dochodzenie na 10 km. Kinga Zbylut zajęła 29. miejsce (1.39,3 straty), a Kamila Żuk była 70. i w sobotę nie pobiegnie.

Pindera: Koniec sezonu skoczków. Czy Polacy mogą być zadowoleni?

Będą to ostatnie indywidualne zawody PŚ w tym sezonie. Na niedzielę zaplanowane są jeszcze sztafeta mieszana oraz supermikst. To, czy weekendowe zawody się w ogóle odbędą, również nie jest pewne. Po czwartkowych i piątkowych zawodach, na które nie wpuszczono publiczności, Austriacy poinformowali, że z powodu pandemii koronawirusa przerywają starty w Finlandii i wracają do domu. Inne zespoły także mogą zdecydować się na ten krok.

Ostatnia runda, która miała się odbyć 20-22 marca w Oslo-Holmenkollen, już wcześniej została odwołana.

Prowadzenie w klasyfikacji generalnej utrzymała broniąca trofeum Włoszka Dorothea Wierer, która w piątek zajęła 19. miejsce i straciła pozycję liderki sprintu.