Klub PlusLigi trenuje - mimo koronawirusa i zawieszenia rozgrywek

Siatkówka
Klub PlusLigi trenuje - mimo koronawirusa i zawieszenia rozgrywek
fot. PAP
Siatkarze MKS Ślepsk Malow Suwałki nie przestali trenować mimo zawieszenia rozgrywek PlusLigi z powodu koronawirusa.

Zarząd Polskiej Ligi Siatkówki S.A. poszedł drogą innych rozgrywek i zdecydował się wstrzymać wszystkie ligowe rozgrywki w Polsce. W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa COVID-19 zawieszone zostały rozgrywki PlusLigi, ale mimo to MKS Ślepsk Malow Suwałki nie zaprzestał treningów.

- Ten tydzień kończymy zajęciami na siłowni, a od poniedziałku wznawiamy treningi – mówi Andrzej Kowal, trener MKS Ślepsk Malow na łamach suwalki24.pl.

 

Zobacz: Siatkarze rozegrają... wirtualny Puchar Polski!

 

Rozgrywki PlusLigi zostały zawieszone do 1 kwietnia, a decyzja o ich dokończeniu zostanie podjęta dopiero w przyszłym tygodniu.

 

– Wszyscy chłopcy są zdrowi, a zatem w czasie kiedy rozgrywki są zawieszone zrobimy wszystko, żeby jak najlepiej przygotować się do dwóch ostatnich spotkań rundy zasadniczej. Nie wyobrażam sobie żebyśmy grali przy pustych trybunach, ale jeśli nie będzie innego wyjścia to oczywiście zagramy. Rodzi się tylko jedno pytanie: dla kogo gramy, nie tylko my, ale piłkarze ręczni i nożni, koszykarze .. dla siebie czy dla kibiców. Moim zdaniem dla kibiców, bez których sportowe widowiska tracą sens, jaki im przyświeca i towarzyszy - dodał szkoleniowiec.

 

Zobacz: Aluron Virtu CMC Zawiercie zawiesza treningi

 

Nieoficjalnie mówi się o tym, że rozważa się dokończenie rozgrywek zmieniając zasady play-offów. O miejscach 1-8 miałyby decydować dwumecze. Niewykluczone, że w przypadku przedłużenia pandemii koronawirusa związek zdecyduje się uznać klasyfikację po 26. kolejkach sezonu zasadniczego jako ostateczną.

 

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze