Pięć meczów do końca... Co dalej z rozgrywkami Krispol 1. Ligi siatkarzy?

Siatkówka
Pięć meczów do końca... Co dalej z rozgrywkami Krispol 1. Ligi siatkarzy?
fot. PAP

W związku z epidemią koronawirusa nie odbędą się zaplanowane na sobotę mecze Krispol 1. Ligi siatkarzy. W fazie zasadniczej zaplecza ekstraklasy pozostało do rozegrania zaledwie pięć spotkań.

Polska Liga Siatkówki wstrzymała w czwartek do odwołania wszystkie ligowe rozgrywki, którymi zarządza, czyli PlusLigę, Ligę Siatkówki Kobiet i Krispol 1 Ligę. Dla rozgrywek zaplecza ekstraklasy zrobiono jednak początkowo wyjątek. W sobotę 14 marca miała zostać dokończona ostatnia kolejka fazy zasadniczej i dopiero wówczas miała nastąpić przerwa w rozgrywkach.

 

Do końca fazy zasadniczej Krispol 1. Ligi pozostało do rozegrania pięć meczów. Były to spotkania: MCKiS Jaworzno – SMS PZPS I Spała, Exact Systems Norwid Częstochowa – Mickiewicz Kluczbork, KFC Gwardia Wrocław – SPS Chrobry Głogów, KPS Siedlce – AZS AGH Kraków oraz Lechia Tomaszów Mazowiecki – LUK Politechnika Lublin. Wszystkie te spotkania miały się odbyć bez udziału publiczności. Najpierw odwołany został mecz pomiędzy ekipami z Tomaszowa i Lublina, a w piątek wieczorem okazało się, że również pozostałe spotkania nie dojdą do skutku.

Wcześniej, w tej serii gier rozegrano dwa spotkania. Siatkarze BBTS Bielsko-Biała przegrali z ZAKSĄ Strzelce Opolskie 2:3, a APP Krispol Września wygrał ze Stalą Nysa 3:1.

 

Krispol 1. Liga: Porażka Stali Nysa na zakończenie fazy zasadniczej

 

Siatkarze z Nysy pewnie wygrali fazę zasadniczą Krispol 1. Ligi. Zgromadzili na swym koncie 67 punktów i aż o 14 oczek wyprzedzają BBTS Bielsko-Biała. Na kolejnych miejscach możliwe są jednak jeszcze przetasowania. LUK Politechnika Lublin traci do BBTS tylko jeden punkt i może wskoczyć na pozycję wicelidera. Czwartą w tabeli ekipę z Wrześni mogą wyprzedzić zarówno KFC Gwardia Wrocław, jak i Lechia Tomaszów Mazowiecki. AZS AGH Kraków i MCKiS Jaworzno walczą o miejsce w ósemce...

 

Czy rozgrywki Krispol 1. Ligi siatkarzy zostaną dokończone? Jeśli tak, to czy dojdzie do fazy play-off? Decyzje o ewentualnych nowych terminach meczów mają zapaść pod koniec marca.

RM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze