Polska mistrzyni świata chora na koronawirusa?

Inne
Polska mistrzyni świata chora na koronawirusa?
Fot. Facebook/Agnieszka Rylik
Agnieszka Rylik prosto ze swojego warszawskiego mieszkania pojechała do Wojewódzkiego Szpitala Zakaźnego przy ul. Wolskiej

Przecieram szlaki – napisała na swoim Faceeboku, wrzucając zdjęcia i filmy z momentu, gdy ratownik medyczny w pełnym anty-koronawirusowym „rynsztunku” odbierał ją z warszawskiego mieszkania. Pojechała na sygnale prosto do Wojewódzkiego Szpitala Zakaźnego przy ul. Wolskiej. Agnieszka Rylik – była mistrzyni świata w boksie, a wcześniej w kick-boxingu, może być pierwszą osobą ze świata polskiego sportu zarażoną koronawirusem. Czeka na wyniki testów.

Nic nie wiem – napisała nam wczoraj była mistrzyni świata w boksie. Wcześniej na swoim Facebooku zamieściła ten post

 

 

Na dwóch zdjęciach Agnieszka Rylik zasłonięta maseczką, a obok niej ratownik medyczny w kombinezonie i goglach medycznych. Na filmikach widać odjeżdżającą spod bloku karetkę na sygnale, a potem krótki kadr z środka. 

 

W nocy z piątku na sobotę na jej Facebooku ukazał się jeszcze jeden wpis. 

 

 

Agnieszka Rylik razem z Iwoną Guzowską przecierały szlaki na polskim, zawodowym ringu bokserskim kobiet. Wcześniej obie były świetnymi kickbokserkami.

 

Bokserską karierę zawodową Rylik rozpoczęła w 2000 roku. Jeszcze w tym samym roku była mistrzynią świata federacji WIBF w wadze super lekkiej, pokonując przed czasem Diane Dutra. Rylik mieszka od lat w Warszawie, ale pochodzi z Kołobrzegu, tam wywalczyła swój pierwszy mistrzowski pas w boksie, na jej walki przychodziły tłumy.

 

ZOBACZ TAKŻE: Areta zabrał głos po wykryciu koronawirusa

 

Ze względu na bardzo efektowny styl walki, częste nokauty nazywano ją „Lady Tyson”. Karierę bokserską zakończyła w 2005 roku. Przegrała tylko raz – w legendarnym dla boksu Mandalay Bay w Las Vegas z Tracy Byrd – siostrą ówczesnego mistrza świata wagi ciężkiej Chrisa.

 

Rekord Rylik to 17 zwycięstw (11 przed czasem) i wspomniana porażka. W kick-boxingu, który uprawiała dużo dłużej, wywalczyła praktycznie wszystko, co było do wywalczenia. Po zakończeniu kariery przez wiele lat prowadziła sportowe programy w telewizji TVN. Obecnie udziela się na wielu polach, jest niezwykle aktywna. 

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

Robert Małolepszy, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie