Rajdowe MŚ: Ogier powiększył przewagę w Meksyku

Moto
Francuz Sebastien Ogier (Toyota Yaris) powiększył przewagę nad rywalami w Rajdzie Meksyku

Francuz Sebastien Ogier (Toyota Yaris) powiększył przewagę nad rywalami w Rajdzie Meksyku, 3. rundzie mistrzostw świata. Piątkowego ścigania nie ukończył m.in. Belg Thierry Neuville (Hyundai i20). Kajetan Kajetanowicz (Skoda Fabia R5) zajmuje czwarte miejsce w klasyfikacji WRC 3.

Za Ogierem, ze stratą odpowiednio 13,2 i 33,2 s, plasują się Fin Teemu Suninen (M-Sport Ford) i Brytyjczyk Elfyn Evans (Toyota), lider punktacji generalnej MŚ.

Czwarty jest broniący tytułu Estończyk Ott Tanak (Hyundai i20) – 33,4 straty, a za nim Fin Kalle Rovanpera (Toyota) - 35,7.

Wcześniej trzecią lokatę zajmował Neuville, ale na dziewiątym odcinku specjalnym miał problemu z elektryką w samochodzie i ostatecznie nie ukończył piątkowego ścigania. Jednak do rywalizacji ma wrócić w sobotę. Obecnie znajduje się na 23. miejscu.

W klasyfikacji generalnej 14. jest ekipa Lotos Rally Team Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak. Polacy wygrali dwa oesy w swojej kategorii, lecz mieli także problemy techniczne w aucie Skoda Fabia R5. W zmaganiach WRC 3 są na czwartej pozycji.

Największe problemy miał Fin Esapekka Lappi (Ford Fiesta WRC), którego samochód się zapalił, a konsekwencją było wycofanie z rajdu.

Trasa szutrowej rundy mistrzostw świata w Meksyku ma w sumie 947 km, w tym 325 km podzielonych na 24 odcinki specjalne.