Rewolucja kadrowa w Resovii! Szykuje się wielki powrót i odejście gwiazd

Siatkówka
Rewolucja kadrowa w Resovii! Szykuje się wielki powrót i odejście gwiazd
fot. Cyfrasport
Rewolucja kadrowa w Resovii! Szykuje się wielki powrót i odejście gwiazd

Wszystko wskazuje na to, że drużyna Asseco Resovii Rzeszów do przyszłego sezonu siatkarskiej PlusLigi przystąpi całkowicie odmieniona. Z klubem ma się pożegnać wielu zawodników, a w ich miejsce zostaną ściągnięci nowi siatkarze. W tej drugiej grupie znajduje się między innymi Paweł Woicki, dla którego będzie to powrót do Resovii po 11 latach.

Powiedzieć, że aktualny sezon jest dla ekipy z Rzeszowa nieudany i rozczarowujący, to nic nie powiedzieć. Resovia zajmuje obecnie przedostatnie miejsce w tabeli siatkarskiej ekstraklasy. Zawodnicy "Sovii" w 24 meczach zgromadzili zaledwie 23 punkty. W związku z tym w drużynie szykuje się spora rewolucja. Zdaniem dziennikarzy Przeglądu Sportowego, trenerem najprawdopodobniej nadal pozostanie Emanuele Zanini, ale będzie miał do dyspozycji nowych zawodników.

 

ZOBACZ TEŻ: Kto zostanie mistrzem Polski siatkarzy? Trener Bednaruk ma zaskakującą propozycję

 

Z obecnej kadry na nowy sezon w klubie mają zostać: Marcin Komenda, Rafał Buszek, Bartosz Mariański, Bartłomiej Krulicki i Grzegorz Kosok. Odejdą natomiast: Bartłomiej Lemański, Damian Schulz, Kawika Shoji, Luke Perry, Nicolas Marechal, Nicholas Hoag, Olieg Achrem, Zbigniew Bartman i Tomas Rousseaux. Kto ich zastąpi?

 

Do Rzeszowa po 11 latach ma wrócić Woicki, aktualnie występujący w ekipie Indykpol AZS Olsztyn. Z wypożyczenia do Ślepsk Malow Suwałki wróci też Nicolas Szerszeń. Nowymi przyjmującymi Resovii mają być Klemen Cebulj z Itasu Trentino i Robert Taht z Sir Safety Perugii, a środkowymi - Piotr Hain z Jastrzębskiego Węgla i Timo Tammemaa z Tours VB. Za zdobywanie punktów z pozycji atakującego mają odpowiadać Karol Burtyn z drużyny Cerrad Enea Czarni Radom i Damian Domagała z Cuprum Lubin. Z kolei nowym libero będzie Michał Potera z MKS-u Będzin.

 

ZOBACZ TEŻ: Siatkarze rozegrają... wirtualny Puchar Polski!

 

W ostatniej kolejce PlusLigi siatkarze Resovii wygrali na wyjeździe 3:2 z ekipą Aluron Virtu CMC Zawiercie. 

BS, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze