Sawicki: EURO zagrożone, we wtorek decyzja dotycząca reprezentacji

Piłka nożna
Sawicki: EURO zagrożone, we wtorek decyzja dotycząca reprezentacji
fot. Cyfrasport
We wtorek zapadną ważne decyzje dotyczące piłkarskich rozgrywek w Europie. Być może finały mistrzostw Europy zostaną przełożone rok 2021

- EURO 2020 jest w tej chwili zagrożone. We wtorek mamy specjalną telekonferencję z UEFA, będziemy decydować o wszystkich rozgrywkach europejskich. Nie tylko reprezentacji narodowych, ale także klubowych, czyli o Champions League i Europa League. Jest duże ryzyko, że marcowe mecze towarzyskie nie zostaną rozegrane i nie będzie meczów barażowych w eliminacjach do mistrzostw Europy. Czerwcowo-lipcowe EURO stoi więc pod znakiem zapytania - mówi sekretarz generalny PZPN Maciej Sawicki.

27 marca piłkarska reprezentacja Polski ma zagrać towarzysko z Finlandią, cztery dni później z Ukrainą. Wszystko wskazuje jednak na to, że do meczów we Wrocławiu i Chorzowie nie dojdzie. Choćby dlatego, że osoby wjeżdżające do Polski muszą poddać się obowiązkowej, dwutygodniowej kwarantannie. Na oficjalne decyzje w sprawie spotkań towarzyskich musimy jednak poczekać do wtorku.

 

- Mieliśmy wysłać powołania, ale ze wszystkim poczekamy do wtorku. Tego dnia mamy specjalną telekonferencję z UEFA, po niej zapadną decyzje. Będziemy rozmawiali o datach, nowych terminach. Trudno będzie je znaleźć, bo kalendarz nie jest z gumy. A obecnie nie może odbyć się bardzo wiele meczów ligowych, pucharowych czy reprezentacyjnych. Piłkarze nie mogą przecież grać po cztery razy w tygodniu - mówi Sawicki.

 

  

 

FIFA rekomenduje przełożenie najbliższych meczów międzynarodowych

 

W piątek ligowe rozgrywki zawiesiły kolejne federacje. Mecze odwołano we Francji, Niemczech oraz w Polsce. PKO Ekstraklasa nie będzie grać co najmniej do końca marca, Fortuna 1 Liga i druga liga na razie pauzują w ten weekend. Odwołano też dwa spotkania 1/4 finału Totolotek Pucharu Polski.

 

Pierwszy przypadek koronawirusa w Bundeslidze

 

- Mam nadzieję, że rozgrywki zostaną wznowione, jeżeli jednak zapadnie decyzja, np. rządu, że żadne mecze w Polsce nie mogą być rozgrywane, wtedy liczyć będzie się tabele na ostatnia kolejkę, w której rozegrane zostały wszystkie spotkania - dodał sekretarz Generalny PZPN.   

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

WŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze