Dwie bramki Sobiecha w Turcji

Artur Sobiech zdobył dwie bramki dla Fatih Karagumruk SK w wygranym 3:1 meczu drugiej ligi tureckiej z BB Erzurumspor.

Artur Sobiech zdobył dwie bramki dla Fatih Karagumruk SK w wygranym 3:1 meczu drugiej ligi tureckiej z BB Erzurumspor. Dla polskiego snajpera było to drugie i trzecie ligowe trafienie.

Artur Sobiech został piłkarzem występującego w tureckiej drugiej lidze Fatih Karagumruk SK w połowie stycznia. 29-letni napastnik w barwach nowej drużyny ośmiokrotnie wystąpił w rozgrywkach tamtejszej 1.Lig. Zdobył już trzy bramki i zanotował jedną asystę.

Dwa gole padły łupem Sobiecha w wygranym 3:1 meczu 27. kolejki z BB Erzurumspor. Polak trafił do siatki Bośniaka Ibrahima Sehicia w 78 i 83 minucie spotkania. Trzecie trafienie w 80 min. zanotował jego klubowy kolega, Brahim Darri (który niedługo później obejrzał drugą żółtą kartę i musiał opuścić boisko). Dzięki zwycięstwu zespół Sobiecha ma na koncie 42 punkty i zajmuje piąte miejsce w ligowej tabeli.

Wcześniej piłkarz występował w Lechii Gdańsk. Strzelił m.in. jedynego gola w finałowym meczu Totolotek Pucharu Polski z Jagiellonią Białystok. Z kolei w rundzie jesiennej obecnych rozgrywek PKO BP Ekstraklasy w 18 spotkaniach zanotował sześć trafień.

Portal Transfermarkt.de obecnie wycenia Sobiecha na 700 tys. euro.