Kwalifikacje olimpijskie w boksie: Durkacz bliski awansu, wygrana Kruk

Inne
Kwalifikacje olimpijskie w boksie: Durkacz bliski awansu, wygrana Kruk
fot. PAP
Do pełni szczęścia Durkacz potrzebuje jesz cze jednego zwycięstwa

Sandra Kruk (57 kg) i Damian Durkacz (63 kg) awansowali do 1/8 finału rozgrywanych w Londynie kwalifikacji olimpijskich w boksie. Nasz pięściarz zawodnik jest już bliski zrealizowania celu, do awansu potrzebuje jeszcze jednego zwycięstwa. Pecha miał Sebastian Wiktorzak (81 kg), który z powodu kontuzji nie dokończył walki z Estończykiem Stivenem Aasem.

Kruk, była wicemistrzyni świata, pokonała Greczynkę Pleę Foteini 5:0, zaś Durkacz wygrał walkowerem z urodzonym w Afganistanie, a startującym w barwach Reprezentacji Uchodźców Faridem Walizadehem.

 

W pojedynkach o ćwierćfinał Kruk spotka się z mającą na koncie złote medale MŚ i ME Bułgarką Stanimirą Petrową, zaś rywalem Durkacza będzie zaś Węgier Milan Fodor. Dla Polaka to będzie pojedynek decydujący o wyjeździe na igrzyska, bowiem z wagi 63 kg awans wywalczy ośmiu zawodników. Natomiast z kobiecej kategorii 57 kg kwalifikację wywalczy sześć pięściarek.

 

We wtorek wideokonferencja w sprawie igrzysk w Tokio

 

W niedzielę boksował także Wiktorzak i był lepszy na kartach wszystkich sędziów w pierwszej rundzie pojedynku z Estończykiem Aasem. Rozcięcie nad prawym okiem Polaka sprawiło jednak, że lekarz podjął decyzję o zatrzymaniu boju na początku drugiego starcia.

 

W wieczornej serii walki stoczą mistrzyni Igrzysk Europejskich Karolina Koszewska (69 kg) i były zawodowy mistrz Europy Mateusz Masternak (91 kg).

 

Rylik jest już w domu. "Wszyscy jesteśmy narażeni"

 

W sobotę, jako jedyna z trojga Biało-Czerwonych, zwycięstwo odniosła Aneta Rygielska (60 kg).

 

W brytyjskiej stolicy w turnieju kobiet awans wywalczą: 51 kg, 57 kg, 60 kg – po sześć zawodniczek, 69 kg – pięć, 75 kg – cztery, zaś wśród mężczyzn: 52 kg, 57 kg, 63 kg – po ośmiu zawodników, 69 kg, 75 kg, 81 kg – po sześciu, 91 kg, +91 kg – po czterech.

 

Po rozegraniu eliminacji kontynentalnych, w maju w Paryżu odbędą się światowe kwalifikacje.

PAP, WŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie