Final Four na koniec LM i LE? Polska wymieniana wśród gospodarzy

Piłka nożna
Final Four na koniec LM i LE? Polska wymieniana wśród gospodarzy
fot. PAP
Spekuluje się, że UEFA planuje zorganizować w przypadku Ligi Mistrzów i Ligi Europy turnieje Final Four, które wyłonią zwycięzców.

Największe europejskie rozgrywki zostały na jakiś czas zawieszone. Na razie nie wiadomo, czy, jak i kiedy dokończone zostaną m.in. Liga Mistrzów i Liga Europy. Pierwsze odpowiedzi poznamy we wtorek. Spekuluje się, że UEFA planuje zorganizować w obu przypadkach turniej Final Four.

We wtorek mają zapaść decyzje co do najbliższej przyszłości europejskiego futbolu. Na razie większość rozgrywek jest zawieszona. Wszystko oczywiście przez panującą pandemię koronawirusa. W piątek zapadła decyzja o zawieszeniu rozgrywek UEFA. W najbliższym czasie nie zostanie dokończona rywalizacja w 1/8 finału Ligi Mistrzów i Ligi Europy.


Zobacz: Aż pięciu zarażonych koronawirusem w Valencii


Plan UEFA zakłada, że w przypadku tych rozgrywek może dojść do Final Four. Polegałoby to na tym, że zorganizowano by turnieje w Stambule (Liga Mistrzów) i w Gdańsku (Liga Europy). Zwycięzcy półfinałów (mecze bez rewanżów) zagraliby w finałach i tak wyłoniono by triumfatorów tegorocznych edycji europejskich pucharów.


Pomysł ma przedstawić sekretarz generalny UEFA, Giorgio Marchetti. Została jeszcze sprawa ćwierćfinałów. W nich bardzo prawdopodobne, że również nie byłoby dwumeczów. Spekulacje zostaną zapewne rozwiane podczas wtorkowych obrad, które w pewnej mierze wyjaśnią, jak będzie wyglądał europejski futbol w najbliższych miesiącach.

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

IM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze