Ważna deklaracja szefa UFC! Nie odwoła gal przez koronawirusa

Sporty walki
Ważna deklaracja szefa UFC! Nie odwoła gal przez koronawirusa
fot. UFC
Khabib Nurmagomedov ma być jedną z gwiazd wiosny w UFC. Dana White nie chce odwoływać swoich gal pod wpływem koronawirusa.

W obliczu pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 odwołano mnóstwo wydarzeń sportowych. To jednak nie przeszkodziło organizacji UFC, aby w nocy z soboty na niedzielę zorganizować galę w Brasilii. Szef UFC, Dana White zapowiada, że nie zamierza odwoływać swoich eventów pod wpływem szalejącego wirusa.

- Rozmawiam o tym z prezydentem Stanów Zjednoczonych. Traktują zagrożenie bardzo poważnie. Każą mi jednak być ostrożnym, ale żyć normalnym życiem i przestać panikować, bo wszyscy to robią. My zamiast siać panikę, współpracujemy z lekarzami i specjalistami ds. zdrowia. Chcemy w ten sposób odpowiednio zabezpieczyć nasz sport i kontynuować nasze wydarzenia - powiedział White w rozmowie z ESPN.

 

Zobacz: Skompromitowany koszykarz NBA przekazał pół miliona dolarów na walkę z koronawirusem

 

Jak zapowiedział, tak zrobił. Pandemia koronawirusa nie przeszkodziła w odbyciu się gali UFC Brasilia, gdzie bez obecności kibiców Charles Oliveira poddał Kevina Lee w walce wieczoru.

 

To jednak nie koniec działań sternika UFC. Zaplanowana na przyszły tydzień gala w Londynie ma zostać przeniesiona, ale nie odwołana - w ciągu siedmiu dni ma zostać wybrana arena w miejscu mniej podatnym na koronawirusa. Podobnie ma się sprawa z kolejnymi wydarzeniami, w tym z hitową UFC 249, która miała odbyć się na Brooklynie lub w Las Vegas 19 kwietnia. W hitowym pojedynku wieczoru Khabib Nurmagomedov ma zmierzyć się z Tonym Fergusonem.

 

Zobacz: Mistrzowie NBA cudem uniknęli zarażenia koronawirusem

 

Mimo, że sport kontaktowy w Europie i na świecie praktycznie się zatrzymał, MMA ma w swoich dłoniach logiczne argumenty. W oktagonie występuje zaledwie dwóch wojowników, wszystko ogląda sędzia, a wokół areny pojedynku znajdują się sędziowie punktowi oraz personel medyczny. To bardzo ogranicza zagrożenie.

 

  

Skrót walki Joanna Jędrzejczyk - Weili Zhang na UFC 248.

 

Niewykluczone jednak, że White i cała organizacja spotkają się z falą krytyki i będą zmuszeni permanentnie odwołać swoje wydarzenia.

ch, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie