We wtorek wideokonferencja w sprawie igrzysk w Tokio

Inne
We wtorek wideokonferencja w sprawie igrzysk w Tokio
fot. PAP/EPA
Coraz mniej osób wierzy w rozegranie igrzysk w zaplanowanym terminie

We wtorek o godzinie 13:00 ma się rozpocząć wideokonferencja z udziałem przedstawicieli Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego oraz międzynarodowych federacji sportowych. Informację przekazała agencja AFP, powołując się na źródła bliskie MKOl. Głównym tematem mają być igrzyska w Tokio. Wielu działaczy i sportowców wątpi, by największa w tym roku sportowa impreza odbyła się w planowanym terminie.

Igrzyska olimpijskie w Tokio mają się rozpocząć 24 lipca i potrwać do 9 sierpnia. Coraz częściej podaje się jednak w wątpliwość, czy w obliczu pandemii koronawirusa ta impreza ma szansę odbyć się w zaplanowanym terminie. Przekładanych jest coraz więcej turniejów kwalifikacyjnych do igrzysk, praktycznie na całym świecie odwoływane są rozgrywki ligowe i największe imprezy sportowe.

 

Kasprzyk: Nie wierzymy, że igrzyska odbędą się w założonym terminie

 

Jak donosi AFP, celem zwołanej przez przewodniczącego MKOl Thomasa Bacha wideokonferencji jest przegląd sytuacji i przekazanie najnowszych informacji międzynarodowym federacjom, krajowym komitetom olimpijskim i samym sportowcom.

 

- MKOl podsumuje status działań mających zwalczyć efekty kryzysu epidemiologicznego, a federacje będą miały szansę zadać pytania - napisała AFP, powołując się na przedstawiciela jednej z federacji.

 

Premier Japonii Shinzo Abe zapewnił w piątek, że igrzyska odbędą się zgodnie z planem. Wcześniej pojawiały się jednak głosy, że zgodnie z umową komitetu organizacyjnego z MKOl istnieje możliwość przełożenia imprezy na dowolny termin przed końcem 2020 roku. Z innych opinii wynika, że realnym scenariuszem jest także przeniesienie jej na przyszły rok.

 

Premier Japonii pewny swego! "Bez problemu zorganizujemy igrzyska olimpijskie"

 

Bach przyznał, że odwoływanie rozmaitych imprez kwalifikacyjnych stanowi poważny problem. "MKOl dostosuje się do wszystkich rekomendacji Światowej Agencji Zdrowia" - podkreślił.

 

Kwalifikacje olimpijskie mają być jednym z najważniejszych tematów wtorkowej wideokonferencji.

 

Pandemia zapalenia płuc wywoływanego przez nowy rodzaj koronawirusa wybuchła w grudniu w Wuhan w środkowych Chinach. Według oficjalnych danych potwierdzono dotychczas ponad 140 tys. przypadków zakażenia i ponad pięć tysięcy zgonów.

 

Wirusowa Polska Obywatelska - felieton Mariana Kmity

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

PAP, WŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze