Co z treningami? "Siatkarze powinni bezwzględnie opuścić hale!"

Siatkówka
Co z treningami? "Siatkarze powinni bezwzględnie opuścić hale!"
fot. Cyfrasport
Z powodu epidemii koronawirusa zawieszono rozgrywki siatkarskie w Polsce. Pozostaje pytanie, czy w tej sytuacji kluby powinny również zawiesić na pewien czas treningi?

Z powodu epidemii koronawirusa zawieszono rozgrywki siatkarskie w Polsce. Pozostaje pytanie, czy w tej sytuacji kluby powinny również zawiesić na pewien czas treningi? – Uważam, że przez najbliższy tydzień siatkarze powinni bezwzględnie opuścić hale – powiedział prezes PZPS Jacek Kasprzyk w magazynie #7strefa.

Jeszcze przed zawieszeniem rozgrywek przez PLS pojawiły się informacje, że część klubów ma problemy z przeprowadzeniem zajęć. Tak było choćby w przypadku MKS Będzin, gdy od 12 marca ograniczono dostęp do obiektów MOSiR Sosnowiec. Niektóre kluby, np. Aluron Virtu CMC Zawiercie, oficjalnie poinformowały o zawieszeniu treningów.

 

Aluron Virtu CMC Zawiercie zawiesza treningi

 

Czy w tej trudnej sytuacji wszystkie kluby siatkarskie w Polsce powinny zawiesić treningi? Na ten temat dyskutowali goście magazynu #7strefa.

 

– Uważam, że przez najbliższy tydzień siatkarze bezwzględnie powinni opuścić hale. Wiem, że to są kluby zawodowe i ci zawodnicy potrzebują treningów. W każdym miejscu, w każdym momencie jednak ktoś może przynieść tego wirusa i wówczas pada wszystko, bo konieczna będzie dwutygodniowa kwarantanna – stwierdził Jacek Kasprzyk.

 

  

 

– Niektóre kluby jak ZAKSA czy PGE Skra mają komfort, bo mają własną halę i nie korzystają z obiektów miejskich czy hal widowiskowych. Tam łatwiej jest o zachowanie czystości i jest zdecydowanie mniejsze zagrożenie – zaznaczył sternik PZPS.

 

Siatkarze włoskich klubów, choćby Jenia Grebennikov z Trentino Volley czy Bruno Rezende z Cucine Lube Civitanova pokazują w mediach społecznościowych swe domowe treningi. Ich śladem poszli również niektórzy polscy zawodnicy.

 

– Jakoś sobie chłopaki radzą. We Włoszech są telekonferencje, lekka prewencja. Ja skłaniałbym się ku temu, żeby przez najbliższy tydzień pozostać w domach. Żadnemu z naszych znakomitych siatkarzy nic się nie stanie, jak odpocznie chwilę w domu i będzie wykonywał drobne ćwiczenia we własnym zakresie – powiedział prezes PLS Paweł Zagumny.

 

– Te mecze na pewno nie odbędą się do końca miesiąca, więc tego czasu jeszcze trochę jest. Nie będzie tak, że gdy wrócimy do rozgrywania meczów, to od razu po tej decyzji zawodnicy będą musieli grać. Będzie jeszcze kilka dni na rozruch – dodał.

 

Cała dyskusja w załączonym materiale wideo.

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie