Czy rozgrywki PGNiG Superligi zostaną dokończone? Czołowe kluby zawiesiły treningi

Piłka ręczna
Czy rozgrywki PGNiG Superligi zostaną dokończone? Czołowe kluby zawiesiły treningi
fot. Cyfrasport
Czy rozgrywki PGNiG Superligi zostaną dokończone?

W związku z rozwijającym się w Polsce koronawirusem władze PGNiG Superligi podjęły w czwartek decyzję o zawieszeniu rozgrywek aż do odwołania. Czołowe kluby, m.in. PGE VIVE Kielce i Orlen Wisła Płock, zawiesiły treningi. Pojawiło się pytanie, czy zmagania o mistrzostwo Polski piłkarzy ręcznych zostaną w tym sezonie dokończone?

– W poniedziałek wyślemy pismo do prezesów klubów PGNiG Superligi z prośbą poparcia propozycji wcześniejszego zakończenia rozgrywek – powiedział prezes klubu Azoty Puławy Jerzy Witaszek, cytowany przez dziennikwschodni.pl.

 

Mecz drużyny z Puław z PGE Vive Kielce to jedyne starcie w przedostatniej, 25. kolejce sezonu zasadniczego, które zdołano rozegrać. Odbyło się ono w minioną środę, bez udziału kibiców, a Azoty uległy PGE VIVE 32:39 (13:20).

 

PGNiG Superliga wstrzymana

 

Później zawieszono sportową rywalizację, a kolejne kluby – by zminimalizować ryzyko zarażenia koronawirusem – zaczęły odwoływać również treningi. Już w piątek, decyzją trenera Talanta Dujshebaeva, zajęcia lidera tabeli drużyny PGE VIVE Kielce zostały zawieszone na dwa tygodnie. Podobnie postąpiły Azoty-Puławy. W poniedziałkowym komunikacie Orlen Wisły Płock przeczytaliśmy: "Od soboty wszystkie nasze zespoły zawiesiły treningi grupowe na okres dwóch tygodni. Wszyscy gracze trenują indywidualnie". Również trzeci w ekstraklasowej stawce NMC Górnik Zabrze nie wznowił w poniedziałek zajęć po weekendowej przerwie. Zawodnicy poszczególnych drużyn otrzymali indywidualne plany treningowe.

 

Rywalizacja sportowa zeszła na dalszy plan, pojawiły się również pytania, czy obecny sezon zostanie dokończony. Jeśli nie uda się wznowić rywalizacji, wynik meczu Azoty Puławy – PGE VIVE Kielce zostanie anulowany, a klasyfikacja końcowa zostanie prawdopodobnie ustalona na podstawie zajmowanego dotychczas miejsca. Pierwsze miejsce zajmuje drużyna z Kielc, druga jest Orlen Wisła, a trzecią lokatę zajmuje Górnik.

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

RM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze