Gala UFC nie odbędzie się w Londynie. Co z walką Fabińskiego?

Sporty walki
Gala UFC nie odbędzie się w Londynie. Co z walką Fabińskiego?
fot. youtube.com
Bartosz Fabiński miał wystąpić na gali UFC w Londynie

Organizacja UFC miała pojawić się w najbliższy weekend w Londynie. Tak się jednak nie stanie. Wszystko przez koronawirusa.

- Rozmawiam o tym z prezydentem Stanów Zjednoczonych. Traktują zagrożenie bardzo poważnie. Każą mi jednak być ostrożnym, ale żyć normalnym życiem i przestać panikować, bo wszyscy to robią. My zamiast siać panikę, współpracujemy z lekarzami i specjalistami ds. zdrowia. Chcemy w ten sposób odpowiednio zabezpieczyć nasz sport i kontynuować nasze wydarzenia - powiedział wcześniej sternik UFC Dana White w rozmowie z ESPN. 

 

Ważna deklaracja szefa UFC! Nie odwoła gal przez koronawirusa

 

W związku z tymi słowami w miniony weekend odbyła się pierwsza gala w historii największej organizacji MMA na świecie bez udziału publiczności. W walce wieczoru w Brasilii Charles Oliveira poddał Kevina Lee.

Choć White zapewnił, że chce kontynuować swoje sportowe obowiązki, to musiał też zmienić niektóre plany. Kilka amerykańskich gal już zmieniło lokację. To samo spotkało wydarzenie w Londynie. Na razie nie znamy daty oraz miejsca, ale taki ruch oznacza, że wiele pojedynków na ten moment odwołano.

 

Wszystko z powodu zabezpieczeń przed koronawirusem. Chodzi o m.in. ograniczenie możliwości podróżowania czy też brak wizy.

 

Właśnie to drugie dosięgnęło rywala Polaka Bartosza Fabińskiego, który miał wystąpić na gali. Shavkat Rakhmonov nie otrzymał wizy, więc to starcie zostało anulowane. Polak do tej pory stoczył dla UFC cztery walki, z czego wygrał. Przegrał tylko z Michelem Prazeresem w listopadzie 2018 roku. Od tego momentu nie widzieliśmy go w oktagonie.

 

Zhang: W szpitalu Jędrzejczyk płakała przez kilka godzin. Później powiedziała coś, co mnie rozkleiło

 

Gala w Londynie straciła też walkę wieczoru. Leon Edwards nie chciał ryzykować, dlatego wycofał się z pojedynku z Tyronem Woodleyem. Na zastępstwo mogą wskoczyć m.in. Colby Covington oraz Gilbert Burns, którzy wyrazili zainteresowanie. Na razie nie wiadomo, jaką decyzję podejmie UFC.

 

Pandemia zapalenia płuc wywoływanego przez nowy rodzaj koronawirusa wybuchła w grudniu w Wuhan w środkowych Chinach. Według oficjalnych danych potwierdzono dotychczas ponad 167 tys. przypadków zakażenia i ok. 6,4 tys. zgonów zarażonych wirusem.

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

jb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze