Legenda Premier League: Liverpool nie powinien zostać mistrzem Anglii

Piłka nożna
Legenda Premier League: Liverpool nie powinien zostać mistrzem Anglii
fot. PAP
Alan Shearer uważa, że Liverpool nie może zostać mistrzem Anglii.

Zawieszenie Premier League sprawiło, że eksperci zastanawiają się, jak będzie wyglądała tabela na koniec. Alan Shearer najlepszy strzelec w historii angielskiej elity, uważa, że Liverpool nie może otrzymać tytułu, jeśli rozgrywki nie zostaną wznowione.

"The Reds" mają w tym momencie 25 punktów przewagi nad drugim Manchesterem City i tylko kataklizm mógłby odebrać im pierwszy tytuł w erze Premier League. Chodzi oczywiście o sportową rywalizację. Na ten moment nie wiadomo, jak potoczy się sytuacja związana z koronawirusem. Co najmniej do 3 kwietnia rozgrywki w Anglii zostały zawieszone. Co więc w przypadku, gdyby piłkarze nie wrócili już na boisko?

 

Rozgrywki Premier League zawieszone!

 

Angielskie media uważają, że Liverpool zostałby mistrzem Anglii. Inne kluby nie miałyby problemu w zaakceptowaniu faktu, że to właśnie podopieczni Juergena Kloppa zasłużyli na tytuł. Wygrali aż 27 z 29 spotkań, a przegrali tylko raz. Nie wszyscy jednak podzielają tę opinię. Wśród sceptyków takiego pomysłu jest najlepszy strzelec w historii Premier League Alan Shearer.

 

Niedokończenie sezonu musi być ostateczną opcją. Każdy inny scenariusz musi zostać rozważony, nawet jeśli zawieszenie potrwa dłużej i wpłynie na początek przyszłego sezonu.

 

Gwiazdor Premier League zignorował kwarantannę. Zostanie surowo ukarany

 

Jeśli sezon nie może być dokończony, to nie możesz mieć zwycięzcy i przegranego. Choć dla wielu klubów będzie to okrutne, szczególnie w przypadku Liverpoolu, to jest to jedyne wyjście. Jeśli nie możesz zagrać brakujących spotkań, to nie możesz rozdawać tytułów i decydować o spadku - napisał w swojej kolumnie w "The Sun".

jb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie