Legendarny projektant stadionów zmarł z powodu koronawirusa

Piłka nożna
Legendarny projektant stadionów zmarł z powodu koronawirusa
fot. PAP
Rafael Nadal, Marc Lopez oraz Antonio Rebollo na Stadionie Olimpijskim w Barcelonie zaprojektowanym przez Vittorio Gregottiego.

Nie żyje Vittorio Gregotti - projektant takich obiektów jak m.in. Stadion Olimpijski w Barcelonie. Miał 92 lata. Jest jedną z pierwszych szerzej znanych ofiar koronawirusa.

Gregotti trafił do szpitala wraz z żoną. Miał zapalenie płuc. Okazało się, że wybitny architekt został zakażony koronawirusem. Obrażenia były tak ciężkie, że nie udało się go uratować. Zmarł w wieku 92 lat.

 

ZOBACZ TEŻ: Mistrz olimpijski zarażony koronawirusem

 

Do jego zasług należy m.in. zaprojektowanie Stadionu Olimpijskiego w Barcelonie, który był areną zmagań w 1992 roku czy też Stadio Luigi Ferraris w Genui. Ponadto, w jego CV możemy znaleźć takie obiekty jak Centro Cultural de Belem w Lizbonie oraz teatr Aix-en-Provence.

 

Znany włoski architekt Stefano Boeri określił go mianem "mistrzem światowej architektury, który stworzył historię naszej kultury"

 

Pandemia zapalenia płuc wywoływanego przez nowy rodzaj koronawirusa wybuchła w grudniu w Wuhan w środkowych Chinach. Według oficjalnych danych potwierdzono dotychczas ponad 167 tys. przypadków zakażenia i ok. 6,4 tys. zgonów zarażonych wirusem.

 

ZOBACZ TEŻ: Firma właściciela Hoffenheim bliska wynalezienia szczepionki na koronawirusa

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

jb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie