Michniewicz: Będąc we Włoszech nie widziałem żadnej psychozy

Piłka nożna
Michniewicz: Będąc we Włoszech nie widziałem żadnej psychozy
fot. CyfraSport

Czesław Michniewicz 3 marca wrócił z Włoch, gdzie obserwował postępy młodzieżowych reprezentantów Polski. Aktualnie szkoleniowiec kadry U-21 odbywa nieformalną kwarantannę, a swoimi odczuciami po pobycie w Italii i badaniach w Polsce podzielił się na łamach "Przeglądu Sportowego".

Żeby jak najlepiej przygotować się do marcowego zgrupowania reprezentacji do lat 21, Michniewicz wybrał się na początku marca do Włoch, gdzie gra kilku jego podopiecznych z kadry. Na Półwyspie Apenińskim przebywał do 3 marca, kiedy to wrócił do Polski.

 

- Kiedy wyjeżdżałem z Włoch, pojawiła się informacja o pierwszym przypadku wirusa na Sardynii. 3 marca we wtorek byłem w Polsce, lądowałem w Krakowie – obejrzałem derby Cracovia – Wisła i następnego dnia przyjechałem do Gdyni. Przez tydzień starałem się nie wychodzić z domu. Po ośmiu dniach zgłosiłem się na badania - powiedział w rozmowie z Robertem Błońskim z "Przeglądu Sportowego".

 

Zobacz: Michniewicz zdradził, jak wygląda badanie na obecność koronawirusa

 

Trener kadry U-21 aktualnie przechodzi kwarantannę, choć nie był do tego zobligowany. - (...) na wszelki wypadek ustaliliśmy, że odbędę nieformalną kwarantannę. Za jej termin przyjęliśmy dwa tygodnie od mojego powrotu z Włoch. W środę się kończy - powiedział Michniewicz, który opowiedział też o swoich wrażeniach z pobytu we Włoszech na początku marca.

 

- Będąc we Włoszech nie widziałem żadnej psychozy, życie toczyło się normalnie, nikt nie rozmawiał o koronawirusie, ulice tętniły życiem. Kiedy wylądowałem w Neapolu, zmierzono mi temperaturę, tak samo było na Sardynii. I na tym się kończyło. Zdecydowanie więcej mówiło się o tym w Polsce – i dobrze! Wtedy, patrząc na to wszystko, w ogóle nie przypuszczałem, że sytuacja rozwinie się w taki sposób. Nie było żadnej paniki, można było swobodnie się przemieszczać. Dziś wiem, choćby od zawodników, że Włochy to już zupełnie inny kraj - dodał.

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

psl, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze