Norwescy skoczkowie pomagają starszym i samotnym. Mistrzyni olimpijska chce przynosić zakupy

Zimowe
Norwescy skoczkowie pomagają starszym i samotnym. Mistrzyni olimpijska chce przynosić zakupy
fot. PAP
Norwescy skoczkowie pomagają starszym i samotnym. Mistrzyni olimpijska Maren Lundby chce przynosić zakupy

Członkowie reprezentacji Norwegii w skokach narciarskich, zarówno męskiej jak i kobiecej, rozpoczęli akcję pomocy w zakupach dla osób starszych i samotnych, które nie mogą zrobić tego same z powodu epidemii koronowirusa.

Akcję „Hopp Hjelpen” (Pomoc skoków) zapoczątkowała w niedzielę mistrzyni olimpijska i świata Maren Lundby w mediach społecznościowych. Dołączyli do niej pozostali członkowie reprezentacji, oferując pomoc w zakupach artykułów spożywczych i w aptekach w miejscach ich zamieszkania.

 

Zobacz: Gwiazda fińskiego biathlonu zakończyła karierę

 

Poza tym skoczkowie oferują pomoc telefoniczną. - Czujesz się samotnie, napisz do nas i jak się uda, to zadzwonimy do ciebie, pogadamy i o skokach, i wszystkim. Chcemy pomóc. To dla nas naturalna narodowa praca społeczna - napisali na profilu reprezentacji na facebooku.

 

Najpopularniejszy obecnie sportowiec w Norwegii Lundby napisała na kilku portalach społecznościowych: - Chce pomóc. Potrzebujesz wsparcia, daj znać. Chętnie ci pomogę i przyniosę zakupy do domu. Zaznaczyła, że chodzi o jej miejsce zamieszkania, czyli gminę Vestre Toten.

Zobacz: Polscy skoczkowie poddani kwarantannie

 

- Skoki narciarskie w Norwegii to sport, który rozwija się głównie dzięki armii wolontariuszy i osób pracujących społecznie. Po takim dopingu i wsparciu, jakie otrzymaliśmy w ostatnich latach, teraz chcemy dać coś od nas w zamian. W zaistniałej wyjątkowo trudnej sytuacji jest to zupełnie normalne - powiedział kierownik reprezentacji Norwegii Clas Brede Brathen na antenie kanału telewizji TV2.

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

jb, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze