Rosja oferuje pomoc UEFA. Chce zorganizować Euro!

Piłka nożna
Rosja oferuje pomoc UEFA. Chce zorganizować Euro!
fot. PAP
Rosja oferuje swoją pomoc jako ewentualny zastępczy gospodarz piłkarskich mistrzostw Europy.

Rosja oferuje swoją pomoc jako ewentualny zastępczy gospodarz piłkarskich mistrzostw Europy - podają tamtejsze media. Wobec rozprzestrzeniającego się koronawirusa turniej, który miał się odbyć od 12 czerwca do 12 lipca w dwunastu krajach, raczej zostanie przełożony.

Sankt Petersburg jest jednym z 12 miast-gospodarzy najbliższego Euro, podobnie jak m.in. Rzym, Londyn, Amsterdam, Monachium czy Bilbao, ale epidemia koronawirusa na Starym Kontynencie bardzo komplikuje plany Europejskiej Unii Piłkarskiej (UEFA).

 

Trudno sobie wyobrazić organizację turnieju w 12 państwach - to oznaczałoby przemieszczanie się tysięcy kibiców po całej Europie, a obecnie wiele krajów zamyka granice.

 

W tej sytuacja Rosja, w której oficjalnie odnotowano stosunkowo niewiele przypadków koronawirusa w porównaniu z innymi krajami Europy, oferuje swoją pomoc w kwestii samodzielnej organizacji turnieju.

 

ZOBACZ TEŻ: Pierwsza śmiertelna ofiara koronawirusa w świecie futbolu. 21-latek chorował na raka

 

"Jesteśmy gotowi zewrzeć szeregi" - miał powiedzieć według rosyjskich mediów, na które powołuje się agencja DPA, Aleksiej Sorokin, szef komitetu organizacyjnego Euro 2020 w Sankt Petersburgu.

 

"Ale najpierw musimy przedyskutować, jaki byłby format tego turnieju i ile meczów może się odbyć" - dodał.

 

Jak zaznaczył, ostateczna decyzja należeć będzie do UEFA.

 

Rosja była jedynym gospodarzem piłkarskich mistrzostw świata w 2018 roku.

 

We wtorek odbędzie się wideokonferencja UEFA z przedstawicielami krajowych federacji piłkarskich oraz europejskich lig i klubów. Wówczas może zapaść wiele konkretnych decyzji dotyczących rozgrywek, m.in. właśnie Euro 2020.

 

Pandemia zapalenia płuc wywoływanego przez nowy rodzaj koronawirusa wybuchła w grudniu w Wuhan w środkowych Chinach. Według oficjalnych danych potwierdzono dotychczas ponad 181 tys. przypadków zakażenia i ok. 7,1 tys. zgonów zarażonych wirusem. W Polsce odnotowano 177 przypadków choroby, w tym cztery śmiertelne. W Europie najgorsza sytuacja jest we Włoszech.

CM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze