Sobiech nie zatrzymuje się w Turcji. Kolejny gol!

Artur Sobiech zdobył kolejną bramkę dla Fatih Karagumruk SK

Artur Sobiech zdobył kolejną bramkę dla Fatih Karagumruk SK. Tym razem polski snajper trafił w zremisowanym 2:2 meczu drugiej ligi tureckiej z Altay SK. W drużynie gości na boisku pojawił się znany z występów w PKO BP Ekstraklasie Portugalczyk Marco Paixao.

Artur Sobiech został piłkarzem występującego w tureckiej drugiej lidze Fatih Karagumruk SK w połowie stycznia. 29-letni napastnik w barwach nowej drużyny dziewięciokrotnie wystąpił w rozgrywkach tamtejszej 1.Lig i imponuje formą. Zdobył już cztery bramki i zanotował jedną asystę.

Niedawno dwa gole padły łupem snajpera w wygranym 3:1 meczu 27. kolejki z BB Erzurumspor. Tym razem byłemu reprezentantowi Polski udało się zdobyć jedną bramkę. Do siatki Cihana Topaloglu trafił w 35 minucie. Wcześniej bramkę zdobył także jego klubowy kolega, Alassane Ndao. Po przerwie do siatki trafiali jednak tylko rywale z Altay: Kerim Avci i znany z polskich boisk Marco Paixao, który rozegrał pełne 90 minut. Od początku spotkania do końca na murawie przebywał także Sobiech.

Dzięki remisowi zespół Sobiecha ma na koncie 43 punkty i zajmuje piąte miejsce w ligowej tabeli.

Wcześniej piłkarz występował w Lechii Gdańsk. Strzelił m.in. jedynego gola w finałowym meczu Totolotek Pucharu Polski z Jagiellonią Białystok. Z kolei w rundzie jesiennej obecnych rozgrywek PKO BP Ekstraklasy w 18 spotkaniach zanotował sześć trafień.

Portal Transfermarkt.de obecnie wycenia Sobiecha na 700 tys. euro.