PZPN wysłał powołania. W kadrze Nowak, Kozłowski, Wójcik i ... Ty

Piłka nożna
PZPN wysłał powołania. W kadrze Nowak, Kozłowski, Wójcik i ... Ty
fot. PAP
PZPN na czele z prezesem Zbigniewem Bońkiem, zachęca kibiców do pozostania w domu.

Kowalski w bramce, Woźniak z "dzięwiątką", czyli numerem Roberta Lewandowskiego. Takie nietypowe powołania rozesłał prezes PZPN na Twitterze. Skierowane są do każdego z nas, każdy powołany jest... do zostania w domu. Przeciwnikiem tej największej kadry w historii jest koronawirus.

Pandemia koronawirusa mocno skomplikowała plany Europejskiej Unii Piłkarskiej (UEFA). Decyzja o zmianie terminu mistrzostw Europy była podyktowana zawieszeniem większości lig piłkarskich na Starym Kontynencie. Jako pierwsza o odwołaniu meczów poinformowała Serie A, następnie na podobny krok zdecydowali się Hiszpanie, w piątek z dalszej gry wycofały się z kolei ligi angielska, niemiecka, francuska. Również w Polsce podjęto decyzję o zawieszeniu rozgrywek.

 

Zobacz także: Firma właściciela Hoffenheim bliska wynalezienia szczepionki na koronawirusa 

 

Marcowe mecze towarzyskie reprezentacji Polski z Ukrainą i Finlandią, zostały przełożone na czerwiec. PZPN za pośrednictwem Twittera tym razem nie ogłosił powołań Jerzego Brzęczka z oczywistych względów. Związek, którego szefem jest prezes Boniek, powołał za to… kibiców do pozostania w domach. „Jako drużyna mamy do wygrania ważniejszy mecz” – czytamy w krótki komunikacje, w którym Polacy są proszeni o niewychodzenie z domów.

Polscy piłkarze po ubiegłorocznym losowaniu w Bukareszcie trafili do grupy E - z Hiszpanią, Szwecją oraz drużyną ze ścieżki barażowej - Bośnią i Hercegowiną, Irlandią Północną, Słowacją lub Irlandią. Ostatni rywal miał być wyłoniony pod koniec marca, ale obecnie to niemożliwe.

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

A.J., Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie