Bytom gospodarzem mistrzostw świata?

Zimowe
Bytom gospodarzem mistrzostw świata?
fot. PAP
Czy w Bytomiu odbędą się MŚ U-18 w hokeju na lodzie?

Na budowanym przy wsparciu Ministerstwa Sportu lodowisku w Bytomiu zimą odbyły się już treningi dzieci i młodzieży. Wiosną 2021 r. obiekt powinien być gotowy, a w kwietniu tego roku może stać się areną mistrzostw świata juniorów U-18.

„Najważniejsze, że dzieciakom udało się wyjść na lód. Treningi trwały do momentu ogłoszenia obostrzeń związanych z koronawirusem. Teraz taflę rozmroziliśmy, a inwestycja jest realizowana normalnie” – powiedział PAP wiceprezydent Bytomia Adam Fras.

 

„Na razie nie ma żadnych zakłóceń. Realizujemy nasz plan inwestycyjny, zakładający oddanie obiektu do użytku pół roku przed terminem wynikającym z umowy. Miało to nastąpić we wrześniu 2021, a my chcemy aplikować o organizację tu w kwietniu MŚ U-18” – wyjaśnił Fras, w przeszłości hokeista bytomskiej Polonii.

 

Nowa arena powstaje w miejscu poprzedniego lodowiska, zwanego "Stodołą", które nie miało w ogóle miejsc siedzących. Powstało w 1966 roku jako obiekt treningowy. Właściwy obiekt hokejowy miał stanąć obok, jednak plan nie został zrealizowany.

 

Hokeistów bytomskiej Polonii zabrakło w tym sezonie ekstraligi. Występowali w 1. lidze, podejmując rywali w Sosnowcu. Ich klubowe koleżanki, rozgrywając wszystkie mecze na wyjazdach, zostały po raz piąty z kolei i dziewiąty w historii mistrzyniami Polski. Rozgrywki – z powodu koronawirusa – zostały zakończone przed finałem play off.

 

Zimowe treningi grup młodzieżowych odbywały się na lodowisku pod dachem, ale bez ścian.

 

„Taka była umowa z wykonawcą, musiała być zgoda nadzoru budowlanego. Teraz, kiedy sezon się skończył, nie ma już ograniczeń związanych z dostępnością tafli dla trenujących, prace ruszą w pełnym wymiarze” – ocenił wiceprezydent.

 

Nie wiadomo jeszcze, jak będzie wyglądała kwestia używania lodowiska jesienią.

 

„Trudno to teraz określić. Jeżeli zyskamy na czasie, to wtedy dociśniemy kolanem i wytrzymamy kilka miesięcy bez lodu” – podsumował Adam Fras.

 

Nowe bytomskie lodowisko będzie kosztowało 40 mln złotych, 15 mln wyniesie ministerialne wsparcie. Widownia pomieści 1400 osób, w budynku znajdzie się m.in. 11 szatni i kawiarnia.

psl, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze