FIFA przełoży KMŚ i... przekaże WHO potężną sumę pieniędzy!

Piłka nożna
FIFA przełoży KMŚ i... przekaże WHO potężną sumę pieniędzy!
fot. PAP
Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej (FIFA) przekaże Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) 10 milionów dolarów na walkę z pandemią koronawirusa.

Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej (FIFA) przekaże Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) 10 milionów dolarów na walkę z pandemią koronawirusa. Prezydent Gianni Infantino zapowiedział także przełożenie zaplanowanych na przyszły rok klubowych mistrzostw świata.

Turniej w nowej formule, z 24 uczestnikami, miał rozpocząć się 17 czerwca 2021 roku w Chinach, ale Infantino zamierza go przełożyć, aby w tym terminie mogły się odbyć mistrzostwa Europy i Copa America. Obie kontynentalne imprezy, pierwotnie zaplanowane na połowę tego roku, przeniesiono na przyszły ze względu na pandemię koronawirusa.

 

Szef piłkarskiej centrali napisał w oświadczeniu, iż na środę zwołał wideokonferencję, na której te kwestie mają być przedyskutowane. Nowy termin klubowych MŚ ma zostać wyznaczony w późniejszym terminie - "gdy będziemy mieli większą jasność". W grę wchodzi późniejsza data w 2021 roku, ale impreza może się odbyć również w 2022 albo nawet 2023.

 

ZOBACZ TEŻ: Kolejny piłkarz Juventusu zakażony koronawirusem

 

- Tymczasem dzięki solidnej sytuacji finansowej FIFA jest w stanie zaproponować aktywną solidarność w walce z kryzysem - podkreślił Infantino.

 

Oprócz zasilenia WHO kwotą 10 mln dolarów, FIFA zastanowi się również nad stworzeniem specjalnego funduszu, którego celem miałaby być pomoc przedstawicielom środowiska piłkarskiego, którzy ucierpieli z powodu pandemii.

CM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze