Optymistyczna decyzja UEFA. Jak wygląda kalendarz na najbliższe miesiące?

Piłka nożna
Optymistyczna decyzja UEFA. Jak wygląda kalendarz na najbliższe miesiące?
fot. CyfraSport
W najbliższym czasie reprezentacja Polski musi całkowicie zmodyfikować zaplanowany wcześniej kalendarz

UEFA na specjalnej wideokonferencji z udziałem przedstawicieli 55 krajowych związków piłkarskich oraz stowarzyszeniami klubów i lig w Europie, podjęła szereg kluczowych decyzji. Dotyczą one zarówno piłki klubowej, jak i reprezentacyjnej. Jak wygląda kalendarz piłkarskich wydarzeń, które teoretycznie mają odbyć się w najbliższych miesiącach?

Komunikat w tej sprawie wydał między innymi PZPN przy pomocy portalu Łączy Nas Piłka. W oficjalnej wiadomości do kibiców znalazła się miedzy innymi wypowiedź Zbigniewa Bońka. - Decyzje podjęte przez UEFA zakładają warianty optymistyczne. Jest to ogólny zarys potencjalnych scenariuszy, ale najbliższe tygodnie pokażą, czy realizacja tych założeń będzie możliwa – powiedział prezes PZPN.

 

Zobacz: Firma właściciela Hoffenheim bliska wynalezienia szczepionki na koronawirusa

 

Jakie są najważniejsze postanowienia po wideokonferencji? Trzeba je rozdzielić na te dotyczące futbolu klubowego i międzynarodowego. Oto fragment informacji dostępnej na Łączy Nas Piłka:

 

Rozgrywki klubowe:

 

1. Jeśli sytuacja pozwoli, zostaną podjęte maksymalne wysiłki, aby wszystkie rozgrywki w ligach krajowych oraz europejskich pucharach zostały ukończone do 30 czerwca 2020 roku.

2. Nie będzie ekskluzywności terminów dla poszczególnych rozgrywek: ligi krajowe będą mogły być rozgrywane w środku tygodnia, a mecze w europejskich pucharach w trakcie weekendów.

3. Terminy rund eliminacyjnych do europejskiej pucharów w sezonie 2020/21 zostaną ustalone w zależności od zakończeniu poszczególnych lig krajowych.

 

Rozgrywki z udziałem reprezentacji narodowych:

 

1. Turniej EURO 2020 został przeniesiony na rok 2021 (11 czerwca – 11 lipca 2021).
2. Zaplanowane na marzec br. mecze towarzyskie oraz baraże do turnieju EURO zostaną przełożone na czerwiec 2020.
3. Zaplanowane na czerwiec 2021 roku mecze eliminacyjne do mistrzostw świata 2022 zostaną rozegrane w innym terminie.
4. Finały Ligi Narodów/turniej EURO U21/EURO kobiet, które miały odbyć się w czerwcu i lipcu 2021 roku, zostaną rozegrane w innym terminie.
5. Kluby będą zobligowane do zwolnienia swoich zawodników na wszystkie mecze reprezentacji narodowych, które zostaną rozegrane w nowych terminach.

 

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

psl, Polsat Sport, Łączy Nas Piłka
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie