Pierwsze mityngi Diamentowej Ligi również przełożone

Lekkoatletyka
Pierwsze mityngi Diamentowej Ligi również przełożone
fot. PAP

Pierwsze trzy mityngi tegorocznej Diamentowej Ligi zostały przełożone na późniejszy termin z powodu pandemii koronawirusa – poinformowały władze światowej federacji (World Athletics).

Pierwszy mityng cyklu miał się odbyć 17 kwietnia w stolicy Kataru – Dausze, a dwa następne – 9 maja w nieokreślonym jeszcze miejscu w Chinach oraz 16 maja w Szanghaju.

 

Zobacz: Kwalifikacje olimpijskie bokserów w Londynie przegrały z koronawirusem

 

Ostatni z nich został przełożony na 13 sierpnia, a dwa pierwsze mają się odbyć już po zaplanowanym na 11 września w Zurychu finale Diamentowej Ligi, "jeśli sytuacja na to pozwoli" – sprecyzowano w komunikacie World Athletics.

 

Z powodu pandemii koronawirusa przeniesiono na 2021 rok halowe mistrzostwa świata, które miały się odbyć pierwotnie 13-15 marca w Nankinie, a MŚ w półmaratonie w Gdyni przełożono z 29 marca na 17 października.

 

Pandemia zapalenia płuc wywoływanego przez nowy rodzaj koronawirusa wybuchła w grudniu w Wuhan w środkowych Chinach. Według oficjalnych danych potwierdzono dotychczas ponad 180 tys. przypadków zakażenia i ponad siedem tysięcy zgonów.

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

psl, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze