Przedolimpijski turniej siatkarzy odwołany!

Inne
Przedolimpijski turniej siatkarzy odwołany!
fot. Cyfrasport
Z powodu ryzyka rozprzestrzeniania się koronawirusa Japońska Federacja Siatkówki (JVA) poinformowała o odwołaniu przedolimpijskiego turnieju siatkarzy.

Z powodu ryzyka rozprzestrzeniania się koronawirusa Japońska Federacja Siatkówki (JVA) poinformowała o odwołaniu przedolimpijskiego turnieju siatkarzy. Towarzyska impreza miała uroczyście zainaugurować funkcjonowanie Ariake Areny – obiektu wybudowanego specjalnie na igrzyska olimpijskie.

W imprezie obok gospodarzy miały wziąć udział reprezentacje Chin, Korei Południowej i Australii. Zmagania miały się odbyć w dniach 21–26 kwietnia. Turniej miał być okazją do oficjalnego otwarcia tokijskiej Ariake Areny, zbudowanej specjalnie na igrzyska Olimpijskie. Trybuny tego obiektu mogą pomieścić 15 tysięcy widzów. To w tej hali mają się odbyć się wszystkie mecze turniejów siatkarzy i siatkarek.

 

ZOBACZ TEŻ: Turniej siatkarzy na IO Tokio 2020: Trzy zmiany w porównaniu z Rio

 

Turnieje siatkarskie igrzysk olimpijskich Tokio mają zostać rozegrane w dniach 25 lipca – 9 sierpnia. W zmaganiach siatkarzy wezmą udział: Brazylia, USA, Włochy, Argentyna, Rosja, Iran, Polska, Francja, Kanada, Japonia, Tunezja oraz Wenezuela. Przypomnijmy, że Japończycy to grupowi rywale Polaków. Konfrontację obu ekip zaplanowano na 31 lipca.

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie