Straszne wyznanie trenera. "Jestem po chemioterapii, a muszę prowadzić zespół, bo nam grożą"

Piłka nożna
Straszne wyznanie trenera. "Jestem po chemioterapii, a muszę prowadzić zespół, bo nam grożą"
fot. PAP
Julio Cesar Falcioni znajduje się w grupie podwyższonego ryzyka.

Trener Banfield Julio Cesar Falcioni znajduje się w grupie podwyższonego ryzyka. W związku z zapaleniem płuc oraz chorobą nowotworową jest szczególnie narażony na zakażenie koronawirusem. To jednak nie miało znaczenia dla argentyńskich władz, które zagroziły mu, że jeśli nie poprowadzi swojej drużyny, to Banfield zostaną odjęte punkty.

Choć na świecie odwołano już większość rozgrywek, to w niektórych miejscach ciągle gra się w piłkę nożną. Jednym z takich miejsc jest Argentyna, gdzie nie gra się przecież tylko w rozgrywkach ligowych, ale i pucharowych. Właśnie w tych drugich Banfield rozegrało spotkanie w piątek. Wyjazdowe spotkanie przeciwko Gimnasii La Plata odbyło się bez udziału publiczności i zakończyło się bezbramkowym remisem. Nie to jest jednak najważniejsze w tej historii.

 

Zobacz także: Pierwsza śmiertelna ofiara koronawirusa w świecie futbolu. 21-latek chorował na raka

 

Drużyną gości z ławki rezerwowej sterował 63-letni Julio Cesar Falcioni, który w swoim życiu sporo przeszedł. Miał zapalenie płuc, chorował na raka, przechodził w związku z nim chemioterapię. Znalazł się więc w grupie podwyższonego ryzyka w kontekście szalejącego koronawirusa. To nie miało znaczenia dla argentyńskich władz, które zagroziły odjęciem punktów, jeśli 63-latek nie będzie prowadził swoich podopiecznych.

 

Falcioni nie rozumie też sensu środków bezpieczeństwa, takich jak przywitanie się łokciami. Takim zachowaniem argentyńskie władze starają się usprawiedliwiać rozgrywanie spotkań. - Co z tego, skoro przez kolejne 90 minut mamy walkę kontaktową? - pyta Falcioni.

 

Zobacz także: 35 procent Valencii z koronawirusem! W rewanżu z Atalantą grali zakażeni?

 

- Lekarz powiedział mi, że nie powinienem pracować. Dlatego... muszę być na treningu i być obok zawodników - dziwi się trener.

 

Kolejne spotkanie Banfield ma rozegrać 22 marca przeciwko Independiente.

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

jb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie