Tokio 2020: Zapadła decyzja w sprawie terminu igrzysk olimpijskich!

Inne
Tokio 2020: Zapadła decyzja w sprawie terminu igrzysk olimpijskich!
fot. PAP
Igrzyska olimpijskie w Tokio mają odbyć się zgodnie z planem mimo pandemii koronawirusa.

Niczym UEFA, we wtorek obradował także Międzynarodowy Komitet Olimpijski (MKOl). Tematem był oczywiście termin rozegrania tegorocznych igrzysk olimpijskich, a więc najważniejszej imprezy sportowej na świecie. Jej termin pozostanie na razie niezmienny: IO w Tokio rozegrane zostaną w dniach 24 lipca - 9 sierpnia 2020.

Władze UEFA przełożyły mistrzostwa Europy na przyszły rok. Zupełnie inną droga podąża jednak Komitet Olimpijski, który wierzy, że IO w Tokio uda się rozegrać zgodnie z planem.

 

- Sytuacja dla całego świata jest niezwykle trudna. Nasze myśli są z osobami poszkodowanymi. Zrobimy wszystko, aby powstrzymać wirusa. SARS-CoV-2 ma również wpływ na przygotowania sportowców do igrzysk olimpijskich Tokio 2020. Do imprezy pozostały cztery miesiące, nie ma więc potrzeby podejmowania niepotrzebnych kroków i decyzji. Wszelkie zmiany w tym momencie przyniosą odwrotny efekt. Niech sportowcy przygotują się najlepiej jak potrafią - przedstawił w swoim komunikacie MKOl. Zakłada oczywiście, że sytuacja w związku z koronawirusem się uspokoi.

 

 

Podobne zdanie kilka dni temu przedstawił premier Japonii, Abe Shinza. Podkreślał on, że igrzyska olimpijskie odbędą się zgodnie z planem, a sytuacja epidemiczna w jego kraju zmierza ku pozytywnemu finiszowi.

 

Zobacz: Zapadła decyzja w sprawie Euro 2020!

 

Światowe media piszą jednak, że pandemia koronawirusa musi zostać opanowana do końca maja, aby igrzyska olimpijskie mogły się odbyć. Wykluczone jest bowiem rozgrywanie zawodów bez udziału publiczności.

 

- Na pewno organizacja igrzysk z pustymi trybunami byłaby sprzeczna z całą ideą. Olimpiada to coś więcej niż seria zawodów, chodzi o zgromadzenie kibiców, aby świętować sport - napisał "The Guardian".

 

Sprawy mają się lepiej także w Chinach, a epicentrum wirusa jest obecnie Europa.

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

ch, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie