Znamy nowe daty finałów Ligi Mistrzów i Ligi Europy!

Piłka nożna
Znamy nowe daty finałów Ligi Mistrzów i Ligi Europy!
fot. PAP

Podczas wideokonferencji UEFA i 55 europejskich federacji piłkarskich, która odbyła się we wtorek, podjęto nie tylko decyzję o przełożeniu mistrzostw Europy na 2021 rok. Poznaliśmy również nowe daty finałów Ligi Mistrzów i Ligi Europy 2020. Ten pierwszy ma odbyć się 27 czerwca, a ten drugi trzy dni wcześniej.

Pierwotnie finały europejskich pucharów miały zostać rozegrane pod koniec maja. Pandemia koronawirusa storpedowała jednak plany wszystkich piłkarskich włodarzy, a kolejne federacje piłkarskie zawieszały rozgrywki ligowe. Wreszcie również UEFA ugięła się pod presją i przerwała grę w Lidze Mistrzów i Lidze Europy.

 

Kołtoń: EURO 2020 przełożone! Wirus rozbił bank...

 

Wiadomo było, że nie uda się rozegrać wszystkich meczów zgodnie z terminarzem, dlatego szukano alternatywnych rozwiązań. Podczas wideokonferencji UEFA zaproponowała wiec nowe daty finałów Ligi Mistrzów i Ligi Europy. Ten pierwszy ma zostać rozegrany 27 czerwca w Stambule, natomiast ten drugi 24 czerwca w Gdańsku. Na razie nie podjęto żadnej decyzji o zmianie lokalizacji obu finałów.

Ciągle czekamy na oficjalne potwierdzenie przez UEFA.

Plany europejskiej federacji może jednak pokrzyżować koronawirus, bowiem nie ma gwarancji, że rozgrywki ligowe, a także pucharowe zostaną wznowione w ciągu najbliższego miesiąca.

 

We wtorek decydowano również, że EURO 2020 odbędzie się w innym terminie. Konkretnie w dniach 11 czerwca - 11 lipca 2021 roku. Co ciekawe, jako pierwsza poinformowała o tym Norweska Federacja Piłkarska.

 

 

W finale Ligi Mistrzów w poprzednim sezonie triumfował Liverpool, który ograł Tottenham na Wanda Metropolitano w Madrycie. Z kolei w innym "angielskim" finale - w Lidze Europy najlepszy okazał się zespół Chelsea, który wygrał z Arsenalem.

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

psl, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie