Bundesliga ma problem. Jeden z landów zabronił rozgrywania meczów do połowy czerwca

Piłka nożna
Bundesliga ma problem. Jeden z landów zabronił rozgrywania meczów do połowy czerwca
fot. PAP
Bundesliga ma problem. Jeden z landów zabronił rozgrywania meczów do połowy czerwca

Nie wiadomo czy obecny sezon Bundesligi zostanie w ogóle dokończony. W środę jeden z krajów związkowych, a mianowicie Badenia-Wirtembergia, zdecydował o całkowitym zakazie przeprowadzania imprez sportowych do 15 czerwca. Oznacza to, że swoich meczów nie będą mogły grać takie drużyny jak SC Freiburg, VfB Stuttgart, 1. FC Heidenheim czy Karlsruher SC.

Z powodu rozprzestrzeniającej się pandemii koronawirusa, większość europejskich lig zawiesiło swoje rozgrywki, a mistrzostwa Europy zostały przeniesione na przyszły rok. Jako pierwsze rozgrywanie meczów wstrzymały Włochy i Hiszpania, a za nimi na podobny krok zdecydowały się Anglia, Francja oraz właśnie Niemcy.

 

Najbardziej optymistyczne scenariusze zakładały wznowienie lig po kilku tygodniach, jednak scenariusz zakładający dokończenie rozgrywek z niewielkim opóźnieniem wydaje się już niemożliwy do zrealizowania.

 

Zobacz także: Koronawirus w Hercie Berlin! Piątek w kwarantannie

 

Szczególnie w Niemczech, w których jeden z krajów związkowych, a mianowicie leżąca na południowym-zachodzie Badenia-Wirtembergia, zdecydował się zakazać organizacji wszystkich imprez sportowych - nawet tych bez udziału publiczności - do połowy czerwca. Oznacza to, że przez kolejne trzy miesiące swoich meczów nie będą mogły rozgrywać m.in. występująca w Bundeslidze ekipa SC Freiburg oraz drugoligowe VfB Stuttgart, 1. FC Heidenheim czy Karlsruher SC.

Zobacz także: Pierwszy przypadek koronawirusa w Bundeslidze

 

Nie wiadomo czy kolejne landy zdecydują się pójść tą samą drogą. Wystarczy przypomnieć, że np. w leżącej na zachodzie Niemiec Nadrenii Północnej-Westfalii swoją siedzibę ma aż siedem klubów występujących w najwyższej niemieckiej klasie rozgrywkowej. Są to: Borussia Dortmund, Fortuna Dusseldorf, Schalke 04 Gelsenkirchen, FC Koln, Bayer Leverkusen, Borussia Monchengladbach oraz SC Paderborn.

 

Barw ostatniej z wymienionych drużyn broni Luca Kilian, czyli pierwszy piłkarz w Niemczech, u którego wykryto koronawirusa.

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

AŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie