Deschamps: Ten mecz dotyczy nas wszystkich

Piłka nożna
Deschamps: Ten mecz dotyczy nas wszystkich
fot. PAP
Deschamps: Ten mecz dotyczy nas wszystkich

Francuski selekcjoner Didier Deschamps opublikował długie oświadczenie, w którym komentuje decyzję UEFA o przeniesieniu na przyszły rok finałów Euro w piłce nożnej. Trener apeluje też do Francuzów: Zostańcie w domu tak długo, jak to możliwe.

Trener mistrzów świata 2018 wyraził zadowolenie z przeniesienia Euro na przyszły rok. - Ważne - stwierdził Deschamps, że decyzja została podjęta jednogłośnie i zatwierdzona przez Komitet Wykonawczy władz europejskiego futbolu.

 

Deschamps w pełni poparł prezesa FFF (Francuskiej Federacji Piłkarskiej) Noela Le Graëta. Popularny DD jest zdania, że ta decyzja ma same dobre strony.

 

,,To mądre posunięcie ze względu na spustoszenie, jakie spowodowane jest przez Covid-19 na całym świecie. Dla nas wszystkich priorytet jest teraz gdzie indziej, niż w piłce” napisał francuski selekcjoner. „Pomyślmy o tych, którzy cierpią i wszystkich tych, którzy mogą być dotknięci przez koronawirusa w najbliższych dniach lub tygodniach. Jedyny mecz, który musimy wygrać w tym czasie, to mecz z wirusem. Jak nigdy dotąd, musimy wykazać naszą solidarność, rygor i dyscyplinę. Ten mecz dotyczy nas wszystkich, a nie tylko specjalistów od zdrowia”.

 

Didier Deschamps, który zawsze myślał i grał zespołowo, podkreślił dużą rolę i wielkie narażenie tych, którzy codzienne walczą, aby zniszczyć wirusa, często ryzykując własnym życiem. „Ci ludzie zasługują na naszą wdzięczność i nasze wsparcie. Ażeby ich wesprzeć, musimy respektować skrupulatnie wszystkie polecenia. Zostańcie w domach tak długo, jak tylko jest to możliwe. Chronicie wtedy siebie, chronicie innych” – zaapelował szkoleniowiec.

 

Francuski selekcjoner nie po raz pierwszy dał przykład odpowiedniego zachowania. Od kilku dni można odczuć nad Sekwaną, że sport a w szczególności piłka nożna zeszły na dalszy plan.

Tadeusz Fogiel, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze