FC Barcelona podjęła decyzję! Gwiazda na wylocie

Piłka nożna
FC Barcelona podjęła decyzję! Gwiazda na wylocie
fot. PAP
Ousmane Dembele prawdopodobnie będzie musiał poszukać nowego klubu.

Wszystko wskazuje na to, że Ousmane Dembele nie będzie reprezentował Barcelony w przyszłym sezonie. Według hiszpańskich mediów, klub stracił cierpliwość i zamierza poszukać mu nowego pracodawcy.

Dembele miał być zbawieniem Barcelony, kiedy ta ściągała go z Borussii Dortmund w 2017 roku za 125 milionów euro. Tak się jednak nie stało z wielu powodów. Najpoważniejszym problemem były kontuzje. Przez 11 urazów stracił ponad 70 spotkań. Policzono, Francuz pauzował przez 344 dni!

 

Zobacz także: Właściciele Manchesteru City chcą przejąć kolejny klub. Konkurencja dla PSG?

 

Ostatnia kontuzja wyeliminowała go z gry na sześć miesięcy. Barcelona nie chce już opłacać jeg pensji, nie mając praktycznie żadnego pożytku z wiecznie kontuzjowanego Francuza. "AS" informuje, że Dembele w przyszłym sezonie ma zmienić klub, a "Blaugrana" szuka mu nowego miejsca. W grę wchodzi również wypożyczenie.

 

Działacze Barcelony zdają sobie sprawę, że odzyskanie 130 milionów euro, jakie zapłacono Borussii Dortmund, będzie niemożliwe, dlatego rozważają zastosowanie podobnego pomysłu jak w przypadku Coutinho. Potencjalne wypożyczenie miałoby skłonić ewentualnego nabywcę do pozyskania Francuza.

 

Dembele rozegrał dla Barcelony 74 spotkania, w których strzelił 19 goli i zaliczył 17 asyst.

jb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze