Kryzysowa telekonferencja. Ekstraklasa szuka rozwiązań

Piłka nożna
Kryzysowa telekonferencja. Ekstraklasa szuka rozwiązań
fot. Cyfrasport
Kryzysowa telekonferencja. Ekstraklasa szuka rozwiązań

W środę odbyła się telekonferencja z udziałem prezesa spółki Ekstraklasa S.A. Marcina Animuckiego i dyrektora operacyjnego Marcina Stefańskiego z przedstawicielami ligowych klubów. Wciąż trwają poszukiwania rozwiązań dotyczących m.in. procesu licencyjnego i kwestii kontraktów zawodniczych.

W związku z pandemią koronawirusa zawieszone zostały ligowe rozgrywki piłkarskie w niemal całej Europie. Także PKO BP Ekstraklasę czeka przymusowa przerwa - nikt nie wie jak długa. Zatrzymanie ligowej machiny niesie jednak ze sobą wiele zagrożeń. O rozwiązaniach dyskutowali w środę przedstawiciele szesnastu ekstraklasowych klubów, a także prezes spółki Ekstraklasa S.A. Marcin Animucki i dyrektor operacyjny Marcin Stefański, którzy zorganizowali konferencję dotyczącą m.in. procesu licencyjnego.

Jak ustalił Polsat Sport, w dyskusji wzięła udział grupa prawna i finansowa. Wśród przedstawicieli wyznaczonych przez kluby znaleźli się byli m.in. sędzia Court of Arbitration (CAS) czy prawnicy zrzeszeni w grupach roboczych European Club Association (ECA). Jednym z głównych tematów, poza procesem licencyjnym, była kwestia kontraktów piłkarzy, które są największymi obciążeniami dla budżetów klubów. O tym problemie mówił w Cafe Futbol prezes Legii Warszawa Dariusz Mioduski.

 

Kto ponosi ryzyko?

 

W środę odbyło się pierwsza z kilku zaplanowanych wideokonferencji. Kolejne odbędą są w następnych dniach. Według naszych ustaleń, w czwartek na temat przyszłości ligi mają dyskutować grupy sportowa, a także marketingowa.

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

seb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze