Lorek: Halo Paryż?! Tu Boston

Tenis
Lorek: Halo Paryż?! Tu Boston
fot. PAP
Tenisowa wojna rozgorzała na dobre. Francuska federacja, bez konsultacji z innymi stowarzyszeniami, podjęła decyzję, że wielkoszlemowy Roland Garros odbędzie się na przełomie września i października 2020 roku.

Tenisowa wojna rozgorzała na dobre. Francuska federacja, bez konsultacji z innymi stowarzyszeniami, podjęła decyzję, że wielkoszlemowy Roland Garros odbędzie się na przełomie września i października 2020 roku. Kolubrynę wytoczyła Tennis Australia, jeden z organizatorów Laver Cup. Amerykanie również są oburzeni.

Guy Forget to inteligentny jegomość. Konwersacja z nim zawsze jest wykwintnym daniem, bo to człowiek, który z niejednego tenisowego piecyka chlebek jadł. Odniósł sporo sukcesów na korcie. 25 marca 1991 roku Guy wspiął się na czwarte miejsce w rankingu singlistów. To apogeum jego możliwości w grze pojedynczej. Leworęczny Francuz wygrał 11 turniejów w singlu i złowił aż 28 tytułów w deblu. W 1982 roku urodzony w Casablance Guy Forget wygrał juniorski Roland Garros. Dwukrotnie zdobywał Puchar Davisa jako zawodnik (w 1991 oraz 1996 roku). Wyjątkowo smakował zwłaszcza dziewiczy triumf kiedy w Lyon, Forget pokonał Amerykanina Pete’a Samprasa: 7-6, 3-6, 6-3, 6-4 i zapewnił triumf trójkolorowym. W 1990 roku wspólnie z Jakobem Hlaskiem zwyciężył w deblowym Masters rozegranym w australijskim Sanctuary Cove. Grał fenomenalnie, z finezją porównywalną z legendarnym szwedzkim deblem: Stefan Edberg – Anders Jarryd.

 

Z tymże Hlaskiem, naturalizowanym Szwajcarem urodzonym w Pradze, osiągnął finał Roland Garros w 1996 roku. Dziewięć lat wcześniej Guy dotarł do finału gry podwójnej French Open z Yannickiem Noah. Na przełomie listopada i grudnia 2001 roku Forget poprowadził Francję w roli kapitana do zwycięstwa nad Australią. Mało kto zakładał, że Francuzi znajdą receptę na gospodarzy świetnie grających na trawie w Melbourne Park. A jednak Forget znakomicie dyrygował zespołem i radował się, gdy Lleyton Hewitt i Pat Rafter ocierali łzy…

 

Słowem, człowiek sukcesu. W tym roku Forget gościł w Melbourne. Idealnie zaplanował podróż. Wyleciał z lotniska Tullamarine w piątkowy wieczór w pierwszym tygodniu Wielkiego Szlema zanim rozpętała się burza wokół koronawirusa, który nawiedził stan Victoria. Perfect timing…

Tomasz Lorek, Polsat Sport  
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie