PZU Cracovia Maraton przeniesiony na listopad

Inne
PZU Cracovia Maraton przeniesiony na listopad
fot. PAP
Cracovia Maraton po raz pierwszy odbył się w 2002 roku

19. PZU Cracovia Maraton nie odbędzie się - jak planowano - 28 kwietnia. Powodem jest pandemia koronawirusa. Organizatorzy poinformowali, że nowy termin wyznaczono na 8 listopada.

Krakowska impreza to nie tylko bieg główny, który w zeszłym roku ukończyło 5 302 osoby, ale też maraton na rolkach, mini maraton, bieg nocny na 10 km.

 

Organizatorzy potwierdzili, że wykupione do tej pory pakiety zachowują ważność w nowym terminie. Natomiast w przypadku rezygnacji z uczestnictwa można do 31 maja wystąpić o zwrot opłaty startowej – wysyłając mail na adres zapisy@zis.krakow.pl, w tytule wpisując "Zwrot opłaty startowej za… (nazwa imprezy)". W treści należy umieścić też imię i nazwisko uczestnika, numer startowy oraz adres mailowy podany przy rejestracji.

 

"Prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość w oczekiwaniu na zwrot opłat" – apeluje Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie, organizator imprezy.

 

Pierwsze mityngi Diamentowej Ligi również przełożone

 

Jednocześnie poinformowano, że związku z przełożeniem maratonów wiosennych na jesień, wydłużony zostaje – z 24 do 36 miesięcy – czas na ukończenie biegów wchodzących w skład projektu Korony Maratonów Polskich.

 

Aby uzyskać tytuł zdobywcy Korony Maratonów Polskich, należy zaliczyć pięć maratonów: Maraton Dębno, Cracovia Maraton, Wrocław Maraton, Maraton Warszawski i Poznań Maraton w ciągu 36 miesięcy, licząc od daty pierwszego ukończonego maratonu zgłaszanego we wniosku. Kolejność startów jest dowolna.

 

Pod koniec lutego Światowa Lekkoatletyka (World Athletics – dawniej Międzynarodowe Stowarzyszenie Federacji Lekkoatletycznych IAAF - PAP) przyznała krakowskiemu biegowi – jako jedynemu w Polsce na 2020 rok – certyfikat World Athletics Silver Label Road Races.

 

Cracovia Maraton po raz pierwszy odbył się w 2002 roku i jest częścią Królewskiej Triady Biegowej, którą uzupełniają górski Bieg Trzech Kopców i Półmaraton Królewski.

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

psl, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie