Szlachetny gest niemieckich piłkarzy! Przekażą potężną sumę na walkę z koronawirusem

Piłka nożna
Szlachetny gest niemieckich piłkarzy! Przekażą potężną sumę na walkę z koronawirusem
fot. PAP
Piłkarze reprezentacji Niemiec przeznaczą ponad 2,5 miliona euro na walkę z pandemią koronawirusa.

Piłkarze reprezentacji Niemiec przeznaczą ponad 2,5 miliona euro na walkę z pandemią koronawirusa. - W takich chwilach musimy sobie pomagać - powiedział w opublikowanym na Instagramie filmie bramkarz i kapitan drużyny narodowej Manuel Neuer.

- Jesteśmy jednym wielkim zespołem, nie tylko na murawie, ale też w społeczeństwie. Szczególnie w takich chwilach to się liczy - dodał klubowy kolega Roberta Lewandowskiego z Bayernu Monachium.

 

W materiale wideo pojawili się także m.in. inni piłkarze bawarskiego klubu Joshua Kimmich i Leon Goretzka. Wszyscy apelowali też do kibiców, aby również włączyli się aktywnie w walkę z pandemią.

 

ZOBACZ TEŻ: Euro przełożone. Czas na Igrzyska

 

- Musimy zdawać sobie sprawę z naszej odpowiedzialności i wykazać się solidarnością - podkreślił Kimmich, dziękując jednocześnie wszystkim, którzy już się zaangażowali w pomoc.

 

- Futbol został tymczasowo wstrzymany, a liczy się przede wszystkim zdrowie. I tak powinno być. Stoimy przed ogromnym problemem społecznym, który dotyczy nas wszystkich, a nie tylko starszego pokolenia - dodał Goretzka.

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Die Mannschaft (@dfb_team) on

 

W Niemczech chorych na wywoływaną przez rozprzestrzeniającego się globalnie koronawirusa chorobę COVID-19 jest już ponad dziewięć tysięcy. Na całym świecie zakaziło się ok. 200 tysięcy.

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

CM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze