Tokio 2020: Organizatorzy igrzysk odpowiedzieli sportowcom

Inne
Tokio 2020: Organizatorzy igrzysk odpowiedzieli sportowcom
fot. PAP
"W tej sytuacji żadne rozwiązanie nie będzie idealne"

Organizatorzy igrzysk olimpijskich w Tokio wydali w środę krótkie oświadczenie związane z pandemią koronawirusa. Odpowiedzieli na zarzuty sportowców, którzy alarmują, że nawet jeśli igrzyska się odbędą, to nie zdążą się przygotować do najważniejszej imprezy czterolecia. - W tej sytuacji żadne rozwiązanie nie będzie idealne, dlatego liczymy na odpowiedzialność i solidarność sportowców - czytamy.

We wtorek odbyła się wideokonferencja, po której MKOl wydał oświadczenie, w którym poinformował, że igrzyska mają odbyć się zgodnie z planem.

 

- Sytuacja dla całego świata jest niezwykle trudna. Nasze myśli są z osobami poszkodowanymi. Zrobimy wszystko, aby powstrzymać wirusa. SARS-CoV-2 ma również wpływ na przygotowania sportowców do igrzysk olimpijskich Tokio 2020. Do imprezy pozostały cztery miesiące, nie ma więc potrzeby podejmowania niepotrzebnych kroków i decyzji. Wszelkie zmiany w tym momencie przyniosą odwrotny efekt. Niech sportowcy przygotują się najlepiej jak potrafią - czytaliśmy w oświadczeniu.

 

Tokio 2020: Zapadła decyzja w sprawie terminu igrzysk olimpijskich!

 

Sportowcy zareagowali na komunikat MKOl delikatną frustracją, której nie można się dziwić. Mistrzyni olimpijska w skoku o tyczce Ekaterini Stefanidi stwierdziła, że ​​Międzynarodowy Komitet Olimpijski „ryzykuje nasze zdrowie”. Katarina Johnson-Thompson z Wielkiej Brytanii dodała, że treningi stały się „niemożliwe do wykonania”.

 

We wtorek na naszym portalu pojawiła się rozmowa z Marcinem Lewandowskim, który również opowiedział o utrudnionych przygotowaniach. - Cały czas do igrzysk miałem przesiedzieć w górach. To już nie wyjdzie. Flagstatt odpadło, Maroko, które się miało odbyć w połowie kwietnia, też już jestem pewien, że się nie odbędzie. Wszystkie zawody, czy wyjazdy za granice będą zawieszone lub zakazane. Cykl przygotowań będzie więc zakłócony całkowicie - stwierdził.

 

Lewandowski: Nie ma opcji, by igrzyska odbyły się w terminie

 

W środę sportowcy dostali odpowiedź od organizatorów igrzysk, czyli MKOl:

 

"To wyjątkowa sytuacja, która wymaga wyjątkowych rozwiązań. MKOl jest zaangażowany w znalezienie rozwiązania mającego najmniej negatywny wpływ na sportowców, przy jednoczesnej ochronie logistyki zawodów i zdrowia sportowców. W tej sytuacji żadne rozwiązanie nie będzie idealne, dlatego liczymy na odpowiedzialność i solidarność sportowców." - napisano w oświadczeniu.

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

psl, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie