UFC 249: Khabib czeka na nową lokalizację gali. "100 zdrowych osób i robimy show"

Sporty walki
UFC 249: Khabib czeka na nową lokalizację gali. "100 zdrowych osób i robimy show"
fot. youtube.com
Czy w końcu dojdzie do walki Nurmagomedov - Ferguson?

Prezydent UFC Dana White ogłosił, że trzy najbliższe gale jego organizacji się nie odbędą. Na razie nie odwołał jednak UFC 249, podczas której ma dojść do starcia Khabiba Nurmagomedova (28-0, 8 KO, 10 SUB) z Tonym Fergusonem (25-3, 12 KO, 8 SUB). Raczej na pewno pojedynek ten obędzie się poza Stanami Zjednoczonymi.

White postanowił odwołać trzy najbliższe gale UFC. Do starcia Nurmagomedova z Fergusonem ma jednak dojść w zaplanowanym terminie. W związku z pandemią koronawirusa zorganizowanie wydarzenia w Nowym Jorku wydaje się niemożliwe. W ciągu najbliższych dni sternik organizacji ma poinformować o nowej lokalizacji gali.

 

Czołowy zawodnik UFC szydzi z Jędrzejczyk! "Podkochiwała się we mnie, ale nie miałem dla niej czasu"

 

Skomplikowaną sytuację skomentował Nurmagomedov podczas transmisji na żywo na Instagramie.

 

- Czekam na informację o nowym miejscu gali. Potrzebujemy maksymalnie 100 zdrowych osób, zamkniętej hali i można zrobić show. Postawcie kamerę do PPV i będziemy walczyć - stwierdził mistrz kategorii lekkiej.

 

UFC: Trzy najbliższe gale odwołane

 

Nie dziwi fakt, że Rosjanin chce zawalczyć. Jego pojedynek z Fergusonem zestawiano już cztery razy w przeszłości, ale zawsze coś stawało na przeszkodzie. Czy tym razem do niej dojdzie?

 

- To bardzo ważny pojedynek dla kategorii lekkiej. Dlatego lubię politykę UFC. Zawsze próbują zestawić najlepszych z najlepszymi. Dywizja musi się ruszyć. Jest kilku zawodników z serią sześciu, siedmiu wygranych z rzędu. Mamy dużo pretendentów. Dla mnie i całej kategorii lekkiej walka z Fergusonem jest bardzo istotna, dlatego chcę się bić - dodał zawodnik z Dagestanu.

 

Nurmagomedov tytuł wywalczył w kwietniu 2018 roku w starciu z Alem Iaquintą. Następnie obronił go w pojedynkach z Conorem McGregorem oraz Dustinem Poirierem. Ferguson w przeszłości był tymczasowym mistrzem wagi lekkiej.

IM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze