W jakiej formie zostanie dokończona Premier League? Jest nowy pomysł!

Piłka nożna
W jakiej formie zostanie dokończona Premier League? Jest nowy pomysł!
fot. PAP
W jakiej formie dokończona zostanie Premier League?

We wtorek UEFA postanowiła przesunąć mistrzostwa Europy na 2021 rok, dodatkowo przedłużyła sezon ligowy maksymalnie do 30 czerwca. Zdaniem angielskich mediów pojawił się pomysł, by ostatnie 92 spotkania Premier League dograć bez udziału publiczności na neutralnym gruncie.

W czwartek kluby Premier League mają przedstawić swoją propozycję. Do zakończenia rozgrywek pozostały 92 spotkania. Pomysł zakłada mecze przy pustych trybunach na dwóch lub trzech neutralnych obiektach. Każde starcie miałoby być transmitowane. To zapewne zadowoliłoby nadawców.

 

Właściciele Manchesteru City chcą przejąć kolejny klub. Konkurencja dla PSG?

 

UEFA ustaliła, że europejskie ligi powinny zakończyć swoje rozgrywki do 30 czerwca. Brytyjskie kluby obawiają się, że mogą się nie wyrobić w tym terminie. W związku z tym narodziły się wspomniane wyżej pomysły. Zdaniem klubów na jednym stadionie mogłoby się rozgrywać więcej niż jedno spotkanie dziennie.

 

Ograniczenie rozgrywek do 2-3 obiektów ma na celu zminimalizować liczbę zaangażowanych osób m.in. służb medycznych i ochroniarzy. Pytanie, na jakich stadionach będzie można dograć sezon? Wśród pomysłów najczęściej przewija się Midlands, czyli środkowa część Anglii.

 

Hiszpanie dograją sezon bez względu na termin?

 

W związku z pandemią koronawirusa rozgrywki Premier League są na razie zawieszone do 4 kwietnia. Po 29 kolejkach na prowadzeniu w tabeli jest Liverpool, który ma 25 punktów przewagi nad drugim Manchesterem City.

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

IM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze